כל יום קורה משהו טוב. גם היום, בחיי. עקרון החיים ההוליסטיים – החיים כמכלול. אנחנו גם וגם וגם. ההבנה שאנחנו גם וגם וגם מקלה עלינו. כשאנחנו לא מבינים את העיקרון תחושת הגם וגם עלולה לאיים עלינו, לבלבל אותנו ועל כן חשוב שנבין את העיקרון הזה. אנחנו, גם וגם וגם. אנחנו הוליסטיים, מכלול.

מי אני? מי את?

כל יום קורה משהו טוב. אני כל כך הרבה דברים. מי אני? אני מעצבת. אני מנהלת עסק. אני יוצרת. אני מלמדת. אני מתקשרת. אני אמא. אני בת זוג. אני בעלת בית. אני מבשלת. אני עושה קניות. אני איש הרכש של העסק שלי. אני אשת השיווק. אני מנהלת את הבית שלי. אני אמא של אורי. אני אמא של דרור. אני אמא של תומר. אני אשתו של רענן. אני אחות של גבי ומיה. אני בת של אמא שלי, שרה ושל אבא שלי, זיכרונו לברכה, נטליו קרישטל. אני נכדה של סבתא שרה וסבא מרכוס שניהם זל, ושל רוזה ויוסף זכרונם לברכה. אני אחיינית של ובטח פיספסתי עוד כמה דברים. מן הסתם הרעיון ברור. אני תלמידה של החיים. אני גוף, אני רוח, אני נפש. אני כל כך הרבה דברים. גם אתם. כי ככה זה. אלו החיים שלנו, אנחנו גם וגם, פזל ענק ואינסופי שמרכיב את המכלול הזה שנקרא אדם. זה מי, זה מה שאנחנו. וכמה טוב לנו ככה! 

לא להיבהל. יש כאן הזדמנות גדולה.

כל יום קורה שהו טוב. כשאת מפרקת את החיים שלך לחלקים חלקים את יכולה לדייק את העבודה ההתפתחותית שלך. אם למשל, פירקת את כל הגם וגם וגם שלך וגילית שיש לך נושאים רבים שאת רוצה לטפל בהם – תבחרי אחד בשביל התחלה. למשל, את חושבת שהזנחת את הזוגיות שלך. או הזנחת או אולי הפסקת ליצור ואת מרגישה שזה חסר לך ופוגע בך. פתאום הערך של הפרמטר הזה, כשהוא מבודד מאחרים עולה ונעשה פשוט יותר. ואז, אם את מחליטה להוסיף שעת יצירה ביומך או במהלך השבוע את מגלה שהטיפול \ שיפור בערך אחד מעלה מיד את התדר בשאר החלקים. למשל, את מרגישה אמא טובה יותר כי את מאפשרת לך זמן לעצמך. את מהווה דוגמה אישית טובה כי הילדים שלך רואים אותך מפנה זמן לעצמך ויוצרת. את מבינה שיש לך יותר זמן פנוי ממה שחשבת. ובאופן שהוא ממש קסם – כל הפרמטרים האחרים משתפרים גם הם.
—-
כל יום קורה משהו טוב. אנחנו רוצים להיות טובים, בהכל. אנחנו רוצים ושואפים להיות איכותיים, מוצלחים וטובים בכל מה שאנחנו, בגם וגם וגם שאנחנו. ואנחנו צודקים. זה רצון ברור ומובן. אנושי. אנחנו רוצים להיות הורים טובים, בעלי קריירה טובה, בעלי ממון, להצליח בלימודים, להיות בעלי בית טובים, חברים שנעים לשהות במחיצתם, יוצרים טובים. אנחנו צודקים ברצון שלנו. זה אפשרי עבורנו כי אנחנו אנשי הגם וגם וגם. הדור של הגם וגם. אנחנו כאלה. פשוט. לא צריך להיבהל. זה מי שאנחנו ומה שאנחנו. הדבר היחיד שיעזור לנו הוא הידיעה. המודעות לעובדה שאנחנו רב מימדיים, הוליסטיים. אנחנו לא מסתפקים יותר בלהיות שלושה ארבעה דברים כמו הדור של ההורים שלנו. אנחנו יכולים יותר, יודעים יותר. יש לנו המון קיצורי דרך – האינטרנט, הרשתות החברתיות ואנחנו באמת יכולים להיות גם וגם וגם. אלה החיים כמכלול. זה מי שאנחנו. זה מה שאנחנו. ותכ'לס – זה כיף גדול אז למה שלא נהנה מזה?

—-
כל יום קורה משהו טוב. כמה הזדמנויות, כמה אפשרויות, כמה טוב. האפשרות להבין שחלק אחד משפיע על השני, ששיפור בחלק אחד ישפיע על החלקים האחרים – זו היא מהות ההתפתחות! ההבנה שאני יכולה לבחור. יש חלקים שכבר לא משמשים אותי יותר – אני מרפה מהם. גם כאלה שיש לנו תחושה שהם איתנו לנצח. למשל, האמהות. זו לגמרי התחייבות נצחית. לכאורה אין ממנה רגע אחד של ריפיון. רגע, האם זה באמת ככה. האם בזמן שאני מעצבת – אני לא מרפה מהאמהות שלי? כן, בתודעה אני אמא אבל מעשית – אני עכשיו אשה עובדת. או מטיילת. או עכשיו אני בת זוג. את מתחילה להבין אותי?
—-
כל יום קורה משהו טוב.
היכולת לפרק את הגם וגם משמשת אותי נפלא ברגעים קשים. כשאני מרגישה שהכל מתפרק אני בודקת את עצמי, שוב. נגיד שרבתי עם בן זוגי והכל נראה חורבן קאוטי ומבעס. אני מפרקת את הגם וגם שאני ופתאום אני נזכרת – בעבודה קיבלתי קידום, ועם הילדים הכל בסדר, הבית שלי עומד על תילו, אני יוצאת להליכה עם חברה כבר שבוע רצוף. פתאום המריבה עם בן זוגי היא רק מריבה עם בן זוגי. רגע. ננשום את זה, נתקן את זה.זה רק זה. אני יכולה להיות ממוקדת, פשוטה וברורה.  כמו שהבטחתי. כל יום קורה משהו טוב.
—-
כל יום קורה משהו טוב. החיים ההוליסטיים הם אופטימיים. החיים ההוליסטיים הם קסם. הם מאפשרים לי וגם לך להיות מגוון, להתמסר לרב גוניות, לאפשרויות, להנות מזה ולהשתמש בזה. כי זה מה שאת, כי זה מה שאני. גם וגם וגם. ישות הוליסטית מקסימה.
—-
ש.ב – קחו דף ונייר ציירו עיגול ותזהו את הפלחים בחיים שלכם. אחר כך אתם יכולים לבדוק את מצבכם בפלחים של החיים שלכם ולהנות מהתוצאות. אחר כך לשפר את מה שצריך! ככה, בפשטות. כל יום קורה משהו טוב. נשבעת לכם.
מחר, אני אדבר על עיצוב הוליסטי. יהיה מרגש. 

—-
נתראה מחר.
אני כאן באתר, ובפייסבוק. 

שיהיה לכן יום נעים וטוב וזכרו, כל יום קורה משהו , טוב!