עיצוב עם מודעות הוא העתיד ההווה של העיצוב. אנחנו מגיעים לזמנים בהם לא נוכל יותר לעצב או לצרוך רק בשביל היופי והאסתטיקה. עיצוב עם מודעות הוא עיצוב מסונכרן עם האנרגיות, עם איכות הסביבה ועם ההרגשה שלנו. ככל שנתקדם בהעמקת הידע בעיצוב עם מודעות נוכל ליצור סביבה תומכת להתפתחות הרוחנית שלנו ולאיכות החיים שלנו. ככל שנתקדם יותר בזיהוי הצורך בעיצוב מודע, נצליח לבטא אותנו לעומק וניצור סביבת חיים תומכת לרוח שלנו, להתפתחות שלנו ולרוח החדשה הפועמת בכולנו.

הרוח היא הכל

 

כשמעצבים או משתמשים בעיצוב עם מודעות, מבינים שהרוח היא הכל ובכל. כל חפץ, כל צבע, כל מילה, תכשיט ובגד – הכל הם רוח. כמה שנים בזבזנו על ללבוש בגד כי הוא יפה, אופנתי או מרזה. איך פספסנו את העובדה שבגד, תכשיט, כורסה, ספל. הם רוח. אחר כך חומר. וכשהרוח נוכחת היא מביאה איתה, כל טוב. בעיצוב עם מודעות אנחנו לומדים לזהות את הרוח הנושבת בתוך החפצים, חומרי הגלם, היצרנים. הרוח מתבטאת באנרגיה הטובה (או הרעה) שהחפץ משדר סביבו. בדיוק כמו באוכל, אגב. כשאנחנו מודעים למזון אנחנו מחפשים שהוא יזין אותנו. אנחנו בודקים איזה חומרי גלם הוא מכיל, איפה גידלו אותו. אנחנו חוזרים לבשל בבתים שלנו ומחפשים את הטעם הטעים, האותנטי, הפשוט.
כשאנחנו במודעות אנחנו חופשיים ממגבלות של מה יגידו, ולמה הם קנו חדש, והמטבח שלה יותר יפה ואני רוצה כמוה. כשאנחנו במודעות אנחנו בחופש להיות, אנחנו. זו חגיגה של חיים טובים. ואם כבר הגענו עד הלום, אז למה שלא נבטא את כל הטוב הזה בעיצוב החלל שאנחנו חיים בו, הגינה שלנו, הבגדים שלנו?
עיצוב עם מודעות הוא עיצוב הוליסטי, רב מימדי שמשרת אותנו ואת הרצון שלנו להיות בטוב. עיצוב עם ודעות הוא עיצוב שבא לשרת ולהתאים לרוח הטובה שאנחנו בוחרים לחיות בה, לשהות בה, להתעטף בה.

הקץ לדכאון

עיצוב עם מודעות מאפשר לרוח שלנו לנוע בחופשיות בחלל והוא מגדיל לאפשר לרוח הטובה להיות. במשך שנים, בכל מיני גרסאות של הבית שלי, אנשים נכנסים ואומרים לי – כמה שמח פה. תאמינו לי, לא תמיד היה כאן שמח. אבל האנרגיה תמיד היתה שמחה. היא שמרה עלינו ועל התדר שלנו, תדר של שמחה רוטט ונוכח. וזה תמצית העניין כולו. כשאני יוצאת מהבית אני עונדת תכשיט או צעיף צבעוני. תמיד אומרים לי – כמה את שמחה, כמה את משמחת. האמת, זו לא אני. אלו המוצרים שאני משתמשת בהם, בדרך כלל מעצבת אותם , שנולדו מתוך מודעות ויוצרים שמחה. רטט של שמחה, אנרגיה של שמחה, תדר של שמחה.

להבין, להרגיש, לחוש, לאפשר.

אין כאן נוסחה. זה לא איקס כפול ווי = עיצוב עם מודעות. זו הרגשה, תחושה, התכוונות. המון רגש יש בסיפור הזה. המון נשימה לתוך הצבע. להרגיש את חומר הגלם. להרגיש את האנרגיה. להיות אינטואיטיבי. להשתמש בצבעים. והרבה.

איך יוצרים עיצוב עם מודעות - המלצות

1. מוצרים שנוצרו בידי אומן. Made in china כשם גורף לכל הייצור ההמוני הוא שם נרדף לניצול ילדים, נשים ועובדים בעבודה על מנת לספק לאיש המערב (אנחנו) את רצונותיו ותשוקותיו הבלתי נגמרים.  כל זה הביא עולם הצרכנות תופעות של מוצרים מאד זולים, קניות בלתי נגמרות ובכלל, טירוף חושים מוחלט. בעיצוב עם מודעות אנחנו משתדלים למתן את השימוש במוצרים מייצור המוני. אני לא מתכוונת לומר שמעתה לא נשתמש בכלל אלה נמתן, נשלב. נשתדל מאד לצרוך ולהשתמש מוצרים שנוצרו בידי אומן, מקומי או לא, כזה שפגשנו את הידיים העובדות שלו וירטואלית או באופן ממשי. עיצוב עם מודעות הוא גם וגם וגם. אנחנו מרוויחים סביבה עם אנרגיה טובה וגם מהווים מוליך לייצור המקומי, קטנים ולקהילה. בכל התחומים אגב – בנגרות, אצל מעצבים, תכשיטנים ועוד. בהיבט של המחיר כנראה נשלם יותר וזה יגרום לנו לקנות פחות. אתם מתחילים להבין את העיקרון?
2. מלאכות יד. שיצרנו בעצמנו. במקום לרוץ לאיקאה לרכוש מדף אפשר ליצור אחד. אפשר לתפור כרית, לסרוג סל, ליצור קערה. האנרגיה הטובה שרוטטת מהמוצר שיצרתם, הזכרון למסוגלות שלכם, המגע של חומר הגלם כל אלה הם תזכורת נפלאה ואנושית לחדוות היצירה של הלב ולאי מושלמים שאנחנו.
3. צבעים צבעים צבעים ושוב, צבעים. מתי נעשינו כל כך פחדנים מצבע?לצבעים תדר אנרגטי מופלא. אין לי מושג מתי אנשים בחרו בשמנת כצבע מוביל. אני מזמינה אתכם לשחרר את הפחד וליצור מערכת יחסים מתחדשת עם הצבעים שהם כמו ממתקים. יש להם ריח, מגע וטעם. ובעיקר יש להם אנרגיה טובה והשילוב הנכון יוצר תדר מופלא של שמחה. שילובי הצבעים לא צריכים להיות מוגזמים. זה יכול להיות תכשיט קטן, או ציור בבית ואם אתם אוהבי צבעים כמוני אז תפזרו אותם סביבכם. העיקר שלא תוותרו לעצמכם ותשלבו צבעים. זו ממש הבטחה ממשית לתדר של שמחה, רוח טובה ואהבה. 
4. וינטייג' ויד שניה הם מזמן לא גחמה אופנתית או טרנד חולף. וינטייג' ויד שניה הם אלמנטים נפלאים לשילוב של עיצוב עם מודעות. זו מודעות לסביבה, כבוד לפעם, נוסטלגיה והרגשה טובה. מומלץ בחום שלב בלבוש ובחללי החיים. אצלי הוילונות למשל הן מפות סרוגות ורקומות שרכשתי בשווקי הפישפשים. הם גם וינטייג', גם מפזרים אוירה נעימה וגם מלאכת יד. הללויה.
5. תחדשו. תשפצו. אל תזרקו. בהמשך ישיר – אל תמהרו לזרוק. תמצו את השימוש. תרפדו. תצבעו. תרקמו. תשתמשו בחדר אחר. 
6. חומרי גלם חמים, קרים ונעימים. יש שפע של חומרי גלם והטעם שלכם צריך לבחור את חומרי הגלם. גם חורי גלם מלאכותיים או סינטטיים יכולים להיות נשאים ומפיצים של אנרגיה טובה. תבחנו את המוצר על חומר הגלם שלו עם הלב שלכם, התחושה שאתם מרגישים. תפעילו את כל החושים ותתאמנו בחוש השישי. הוא אף פעם לא יאכזב אתכם.
7. מילים מילים מילים. כשאנחנו משלבים סביבנו הצהרות חיוביות, מילים טובות והשראות אנחנו מקיפים אותנו בהרבה טוב. מילים טובות – הן מנוע הגשמה מאד עצמתי. כל מילה ומשפט הם ממש משדר רוטט של אנרגיה טובה. על כן האפשרות לשלב אותם סביבנו – בשימוש יומיומי זו בחירה בחיים של איכות גבוהה, פועמת וממשית. אל תוותרו עליה.
8. אותנטיות. תהיו אותנטיות לעצמכם. אל תפחדו להיות אתם. אין דבר כזה – כולם. כולנו ייחודיים ומיוחדים. ביטוי עצמי וחיבור עצמי עמוק הם בהחלט הבטחה לאנרגיה טובה, איכותית ומשמחת.
9. השראה. תחיו עם השראה, מתוך השראה ובהשראת ההשראה. זה שדרוג אדיר לכל תחום בחיים שלכם!
לסיכום, עיצוב עם מודעות אינו מסובך או בלתי אפשרי. להפך. כמעצב.ת או כשמשתמש.ת מחר, כשתצאו לעמל יומכם תנסו. שלבו קצת צבעים, תבחנו את המראה שלכם לא רק כמה אני יפה (את יפה!) אלה תשאלי את עצמך – איזו אנרגיה אני מפזרת סביבי? איזו אנרגיה אני מפעילה אצלי? ריחוק? קרבה? שמחה? 

עיצוב עם מודעות Dalia be happy

את המותג שלי, Dalia be happy הקמתי לפני כ 15 שנים ומאז עברנו גלגולים. עיצבתי וייצרתי מאות מוצרים שהגיעו לאנשים רבים. אנשים, בעיקר נשים התקשרו אלי והודו לי על השמחה והאושר שהכנסתי לחייהם. התגובות של האנשים גרמו לי לצאת ולחקור ולהבין. ככל שחלפו השנים ואני בעצמי עברתי שינוי, התפתחות ומודעות הבנתי שגם העיצוב שלי מתפתח יחד איתי. למדתי שיש כזה דבר, לעצב עם מודעות. ושיש לי הזכות להיות חלק מהתופעה המשמחת הזו.
עיצוב עם מודעות זו שפה חדשה של עיצוב. זו שפה של העידן החדש. רוח וחומר שזורים זה בזה ויוצרים ביחד הרמוניה חדשה, מתחדשת וטובה. עולם חדש וטוב מתפתח. חומר יוצר רוח, רוח יוצרת חומר. ותודה על הרגע הזה.
—–
לצעוד צעדים ראשונים ולשלב מוצרים שנוצרו במודעות, את מוזמנת לבחור ממוצרי Dalia be happy, כאן.
תודה, דליה ברנובר