ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה. דרכי הריפוי הן רבות ונסתרות. הבשורה הטובה היא שיש ריפוי. כמעט לכל כאב, כל קושי, תסכול ובעיה. אין זה משנה מה תצורתו הרגשית או מה גרם אותו. הריפוי נוכח בכל דבר ומאפשר לנו להיאחז, להבין ולדעת – שכל מצב, גם החשוך ביותר, ניתן לריפוי. זו מחשבה מאד חיובית ומשמעותית שמאפשרת לך, כאדם ובן אנוש לבקש לך ריפוי ולקבל אותו. יכולות הריפוי הן רבות, אפשרויות הבחירה גדולות ואני, לשמחתי ובהודיה גדולה מדברת על ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה.

ריפוי והגשמה הם תהליכים שיוצרים שינוי.

ההוויה שלנו משתנה, התודעה, ההרגשה הכללית. תהליך הריפוי הוא תהליך של ניקוי המיותר, חיבור עמוק לעצמנו ואהבה עצמית הולכת וגדלה. כל יום אנחנו רוקמים תך, סורגים עיניים, יוצרים חיבורים חיצוניים, נקשרים לצבעים ומתאהבים, בחיים.

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה - אני

כילדה, הייתי ילדה יצירתית ויוצרת. יותר מזה, היצירה נחמה אותי. כל תסכול, כאב, ריב, אי הבנה, אכזבה – על כל אלה הייתי מתגברת באמצעות – היצירה. אם זה ציור, מילוי דגמי אלתר, בגיל הנעורים תפירה של בגדים ועוד. כח היצירה היה חלק בלתי נפרד ממה שהייתי. ועודני. כח היצירה קיים בכולנו. גם אם השתמשנו בו וגם אם לא. זה הזמן להוציא אותו, לתת לו להיות וליצור חיים טובים, עבורנו.
כשסיימתי את לימודי העיצוב, אי שם בשנות ה 90 המוקדמות והעליזות הסתובבתי עם ההרגשה שאני כמעצבת באתי לשנות את העולם. לא יותר אבל גם לא פחות. באמת, כך הרגשתי. אבל לא ממש הבנתי את מה שאני אומרת. השנים חלפו, עיצבתי, ניהלתי, התקדמתי. התסכול היה חבר מוכר. תחושת אי המימוש היתה שזורה בתוך החוויה. גם כשהקמתי את Dalia be happy, גם כשכבר ייצרתי מוצרים שמחים, גם כשדיברתי על הכוח של הצבע, על העצמה של השמחה, עדיין לא הבנתי. לא הצלחתי לשזור בין כל החלקים. 

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה - הסרטן

ואז הגיע הסרטן. כואב, מלחיץ, מכאיב, מחליש. תחושת האבדון הביאה כאב מאד גדול, פחד ותחושה שהכול פשוט מתפרק. לקחתי חרוזים וחוטים, בדים ומוטיבים והתחלתי ליצור.  לקחתי חוטים ומסרגה והתחלתי לסרוג. חזיון של נשים אינדיאניות, מעגל מכובד של מרפאות עתיקות הזמין אותי אליו. כי מן הכאב מגיע הריפוי הן אמרו לי. לכי לסרוג. הלכתי.

אף פעם מאז לא הפסקתי. לסרוג, לרקום ליצור. לחבר חיבורים, לפרום. להמציא דוגמאות ולעצב. במקביל המשכתי לעצב ולדבר על שמחה והשראה, על כוחות ועוצמות. יצרתי את הבלוג שלי, כל יום קורה משהו טוב. בגלל הסרטן למדתי לתקשר ויותר לא הפרדתי – היצירה והעיצוב, העיצוב והיצירה. אחדות של כוחות מרפאים. תודה והללויה.

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה - כאן ועכשיו

לאחרונה נשאלתי מה אני עושה. גמגמתי. לא הצלחתי להגדיר. התבלבלתי. אז הלכתי לחקור ומצאתי. אני מרפאה. מרפאה חללים באמצעות מוצרים משמחים, מרפאה לבבות באמצעות מתנות ומילים טובות, מרפאה אנשים, בעיקר נשים באמצעות תהליכים של עיצוב ויצירה. אלו יכולים להיות תהליכי עומק במפגשים של אחד לאחד, או מפגשים קלילים של סדנאות חד פעמיות או תהליך עמוק ומשנה חיים בסדנה שנקראת, איך לא, ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה.

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה - בעיצוב

עיצוב טוב, עיצוב מודע הוא עיצוב שיוצר תדר אנרגטי מתחדש וטוב. זה עיצוב ששומר על רטט פועם של שמחה, אהבה והכלה. את, דרך העיצוב שבחרת יכולה לעצב את התדר והאנרגיה שתהיה סביבך, בביתך. פשוט ככה. זו חדשה מרעישה ומשמחת שמשנה את העולם. תארי לעצמך שבכל מקום -בתים, משרדים, בתי חולים, לשכות אפורות ועוד יבינו שאפשר ליצור תדר ריפוי באמצעות עיצוב החלל! אלו חדשות טובות!

כשאת עומדת לפני שיפוץ או עדכון, שינוי קטן של סביבת החיים שלך – בבית או בעבודה – את חושבת על נוחות, על יופי ואסטתיקה, על אופנה וטרנדים. זה הזמן להרחיב ולהוסיף לתפיסה מחשבות על ריפוי. מחשבות על צבעים, מילים ואנרגיה טובה. זה הזמן להרגיש איך זה מרגיש – העיצוב הזה. זה הזמן לנשום רגע את החלל החדש ולהבין – מה מקור החפצים – האם הם נעשו בתעשייה מנצלת? האם הם התחשבו בסביבה? איזו אנרגיה החפץ מביא אתו לחלל הבית? האם שילבת חפצים ברוח היד שניה \ וינטייג' שמביאים אנרגיה של התחשבות בסביבה וכבוד לחפץ? האם שילבת מעשה ידיים של אומן? באיזה צבעים את משתמשת ולמה – כי ככה הרגילו אותך או שאת מרגישה יותר טוב? 
כדי להמחיש דמייני חלל של בית חולים או לשכת התעסוקה. דמייני את החלל הנדון כשהוא אפור ומוזנח ודמייני אותו כשהוא מטופח וצבעוני. איפה תרגישי יותר טוב? איפה מצב הרוח שלך יעלה? איפה תרגישי שזה מקום שבו יהיה לך טוב? התשובה די ברורה אליה.

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה - במתנות

לתת מתנות זו חוייה נהדרת. מי לא אוהב לקבל את ההפתעה הזו, ארוזה יפה. מחברה, מקולגה, מהבוסית, ממקום העבודה. כשאת נותנת מתנה ואת מתכוונת לתת בטוב – את לא נותנת רק חפץ. את מעניקה – ואולי בעיקר – את הרוח שלו. את מביאה את יכולת הריפוי ששזורה בתוך המוצרים שאני יוצרת ומעבירה אותה הלאה. במילה, בצבע, בדוגמה. את יוצרת מציאות, מעצימה ומשמחת. 

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה - בסדנאות

תהליך הריפוי שמתרחש בסדנאות שלי – בכל התצורות שקורות עד כה – הן אינסופיות. אישה שבאה לסרוג לא באה להירפא. היא באה לסרוג. תהליך הריפוי וההגשמה מתרחש תוך כדי. בשקט בשקט. היא לומדת שבתוכה יש את כל הכלים ליצור את כל מה שהיא רוצה. ביצירה ובחיים. היא רוקמת וסורגת, פורמת ומחברת, בוחרת צבעים. נרגעת. מניחה את כל היום בצד. היא יודעת. היא יכולה. את יודעת. את יכולה. 

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה
Dalia be happy

לואיז היי שמהווה עבורי השראה גדולה מדברת על תהליך ריפוי איטי, עמוק ומשמח. תהליך ריפוי, התפתחות, הגשמה ואיחוד. את לומדת ליצור את חוויות חייך. לומדת לבחור את הטוב עבורך. לומדת לחיות צבעונית, אותנטית, נדיבה, שמחה, יוצרת. לומדת להגשים את חייך במלואם, כמו שאת רוצה. את לומדת לבנות ולהרוס כי לפעמים אין ברירה – צריך לפרום ולהתחיל מחדש. החוטים, הצבעים, המילים הם כולם לרשותך.

לאט לאט לאט הלב נפתח. כשאת רואה את המילה אהבה לנגד עינייך את מנהלת שיחה עם המילה. כשאת רוקמת אותה את מאפשרת לה להיות בתוכך. כל תהליך הריפוי וההגשמה דרך עיצוב ויצירה הוא תהליך של נוכחות, של יצירה אנרגטית, עמוקה ומשמחת. ובעיקר. כל כך מהנה.

בשבילי זו דרך חיים. אני לא יכולה לדמיין את חיי בלי הצבעים, המילים שמקיפות אותי, המרקמים והיצירה. כמה אהבה משמחת וטובה כל אלה מביאים לחיי. כמה ריפוי והחלמה ושמחה כל אלה מביאים לחיי.
בחייך, הגיע זמן שגם לחייך.  הזמן, הוא עכשיו. 
תני לי להוביל אותך בדרך המופלאה הזו של הריפוי וההגשמה דרך עיצוב ויצירה.
את מוזמנת לבחור את המסלול שמתאים לך.
סדנה חד פעמית עם חברות | עיצוב | מתנות | סדנה אחת לאחת | מועדון סריגה | סדנת ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה

מודה לך באהבה גדולה,
דליה ברנובר Dalia be happy
ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה.
תודה

מצאת עניין במילים שלי? את מוזמנת להגיב כאן ולהצטרף אלי, בפייסבוק כאן