כל יום קורה משהו טוב. הבלוג היומיומי הזה נוצר כדי ליצור תהליך של ריפוי. כשהסכמתי לקחת על עצמי את ההגדרה שישבה לי בלב – ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה הבנתי שאני צריכה לחקור את המילה הזו  ולרדת לשורש שלה.
כמו על כל מילה שאני מרחיבה גם על ריפוי אדבר בשלושה פרקים.
פרק 1 בו נבין ביחד – מה זה ריפוי
פרק 2 – בו אספר על מה שהביא אותי לחוויית הריפוי וכלי הריפוי שלי
פרק 3 – המסע שלי לריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה ומה הוא כולל.

ריפוי - הקונפליקט שלי

כל יום קורה משהו טוב. אני בת של רופא. יש קדושה סביב המילה הזו עבורי. גדלתי וחייתי בשכונה של רופאים ועבורי רופא הוא איש מקצוע, אדם שנשבע להציל חיים. מציל חיים. לא פחות. רופא הוא אדם שלמד באקדמיה לימודים מעמיקים וארוכים והרוויח את התואר שלו ביושר. לעיתים רופא הוא גם מרפא. לעיתים, לא. 

מרפא הוא אדם בעל יכולות ריפוי. זו יכולה להיות אדונית התבלינים שמרפאה באמצעות התבלינים שהיא רוקחת לכל אדם על פי צרכיו, זו יכולה להיות מאמנת, מורה, מטפלת, מתקשרת. מרפאים הם אנשים שכוחות הריפוי שלהם פעילים ומפותחים. לכולנו יש כוחות ריפוי, אגב.

בשבטים הקדומים היו אנשים בעלי יכולת ריפוי שאליהם הלכו בעת מכאוב. אני לא יודעת אל מי אתם הולכים כשכואב לכם – בגוף, ברוח ובנפש. אני לרוב, הולכת למרפא. לאיש מגע, למתקשרת, לקריאה בקלפים ועוד. אני הולכת לאיש הריפוי. נדיר שאני בוחרת ללכת לרופא. בשבילי ובשביל המשפחה שלי. כשהיה לי סרטן רופאים ריפאו את מחלתי ובגדול אני מאמינה גדולה ונחרצת בשילוב הגישות – רפואה וריפוי. קוראים לזה אלטרניטבה, קוראים לזה הוליסטיקה. בשבילי זה השילוב, גם וגם. נרפאתי מסרטן בעזרת רופאים מחד ומרפאים אידך.

אין בי קונפליקט יותר.

"את כמו אמא אדמה" אומרים לי. "אני מגיעה לכאן הלב שלי נפתח. יותר קל לי לנשום" אומרת לי מבקרת בסטודיו. "רק מלהסתכל על קירות הבית שלך אני מרגישה טוב יותר" אומרת לי אחרת. אני לא שונה מכן. אני פשוט בחרתי בחירה מאד עקשנית. לחיות בשמחה. וכדי לחיות בשמחה צריך לרפא את הקושי, השריטות, הכאבים. המסע שלי היה כל כך ברור וחד משמעי, כל כך עמוק שעכשיו אני יכולה לעמוד פה מולכם ולהשתמש במילה הכמעט קדושה הזו. Dalia be happy ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה. אני שמה על עצמי, סוף סוף את כובע המרפאה וממשיכה בדרך. כמה שאני שמחה.

 

יש להן הכל.

אני רואה סביבי נשים שיש להן הכל. באמת. נשים בגילי, 50 +- שיוצאות ונוסעות וחוזרות, עושות ספורט, מטיילות בעולם. המעטפת הרמטית, טובה, חזקה. כשמתחילים לדבר על החלק הפנימי, על הנפש, עולות הדמעות. כשהן מספרות את עצמן, הכאב צף. והוא לגיטימי, אנושי, קיים. ואני שואלת – למה? למה להסכים לחיות עם הכאב ולא לרפא אותו? יש כל כך הרבה אפשרויות בימינו. באמת.

לרפא את הלב, להיות בשמחה.

על מנת שנסכים לחיות בשמחה של הלב שלנו, צריכים להתרחש מספר תהליכים:

1. בחירה לחיות בשמחה ובאושר. לא פחות. אין פשרות יותר.

2. השמחה שלי תלויה אך ורק, בי ובעצמי.

3. על מנת להגיע לחיים של שמחה ואושר אני נדרשת לתהליכי התפתחות יומיומיים

4. תהליך התפתחות הוא תהליך של ריפוי.

5. אני מבינה ויודעת שיש המון עזרה שאני יודעת לקבל בדרך שלי, הדרך אל האושר.

וזה הריפוי. ריפוי זה תהליך של החלמה מכל הכאבים שכאבנו אי פעם, כל שיבוש ששיבש את דרכנו. חופש מתלות וקורבנות באלמנטים חיצוניים והבנה עמוקה שהריפוי שלי הוא – אני.

כן, ככה נראית הדרך אל האושר.

האם את מאושרת? שמחה? האם האושר שלך תלוי בזולתך או שאת יודעת להיות, פשוט שמחה ומאושרת? אלו שאלות שרק את יודעת לענות עליהם. יקירתי, הזמן הוא עכשיו. את רוצה להמשיך להתייסר – בבקשה. את רוצה לחיות חיי אושר ושמחה – בבקשה. תעשי, רק מה שאת אוהבת…..ועושה לך טוב!
נמשיך מחר עם פוסט על ריפוי – מה הביא אותי לחוויית הריפוי.

עקבו אחרי, כאן באתר ובפייסבוק, כאן

שיהיה לכן יום נעים וטוב וזכרו, כל יום קורה משהו , טוב!

 

יאללה בי, אוהבת אתכן

——
כל הפרקים של ריפוי – ריפוי 1\3, ריפוי 2\3ריפוי 3\3מרפאה 
(בלחיצה על המילה תגיעו לפוסט)