כל יום קורה משהו טוב. יש לי שאלה אינטימית, מקווה שאני לא חוצה את הגבול. האם את מאושרת? האם קמת הבוקר ותחושת אושר ושמחה בליבך? האם את חושבת ומרגישה ראויה להיות מאושרת, ככה סתם ובפשטות? היום בכל יום קורה משהו טוב אני רוצה לדבר על אושר ומה למדתי עליו לאחרונה. מוכנה? כל יום קורה משהו טוב. אושר, לא מה שחשבנו!

להזמנת התמונה, לחצי עליה!

להרגיש טוב, להיות בטוב

כל יום קורה משהו טוב. רבות דובר בשנים האחרונות על אושר. אמרו, שלא חייבים להיות מאושרים כל הזמן. אמרו שאושר זה רסיסים שאוספים. רגעים בזמן. אני אוהבת את "אמרו". זה תמיד יוצר אצלי רצון לחקור ולבדוק. אם את עוקבת אחרי את יודעת שאני חוקרת מילים ומהויות ומביאה את המסקנות שלי כאן, בכל יום קורה משהו טוב הבלוג שהוא הדרך שלי ושלך אל שמחת הלב שלנו.

כל יום קורה משהו טוב. ומה משמעותי כל כך באושר? כל מילה נושאת בתוכה תדר שהוא מהות המילה. אנרגיה. כשאנחנו מקבלות על עצמנו מילה, אנחנו מקבלות את האנרגיה שלה. אושר היא מהות של להרגיש טוב, להיות בטוב. זה כל הסיפור. אבל אנחנו, חיות מורכבות שכמונו, מתקשות לעיתים להיות סתם, בטוב. מסבכות את העינינים. היומיום שלנו מלא בכאב, תסכול, אכזבה, ייאוש. זה מדעי ומוכח שדכאון היא התופעה הכי רצינית של העידן הזה.

כל יום קורה משהו טוב. אם היית יכולה לבקש משאלה מדג הזהב שלך, אני בטוחה שהיית מבקשת ממנו להיות מאושרת. ואני אומרת – בקשי. כי את דג הזהב שלך. ממש ככה. אנרגיית האושר מצויה בך, את רק צריכה להעיר אותה, להבעיר אותה והיא באה. ככה, בפשטות. ומה אנרגיית האושר מביאה איתה – שמחה, הודיה וידיעה עמוקה, שהכל טוב.

כל יום קורה משהו טוב. העובדה שאנחנו יוצרים את מציאות חיינו אינה נתונה לדיון. זה לא סיפור רוחני, קלישאה מטופשת שמישהו המציא. זו המציאות.ץ בואי נתייחס אליה לרגע כאקסיומה. אם אני יוצרת את מציאות חיי אני יכולה להיות מאושרת. ברגע הזה בו אנחנו בנות ה 50 +- זה בדיוק הרגע הנכון לא לוותר לעצמנו יותר. אנחנו לא על תנאי. אנחנו רוצות, ראויות ויכולות להיות מ א ו ש ר ו ת. פשוט, ככה סתם. אני התחלתי את המסע אל האושר שלי כשהחלמתי מהסרטן והבנתי שהזמן הוא עכשיו. יצאתי למסע ארוך לתוך התודעה שלי והבנתי שזה אפשרי. אז פתחתי בלוג שקוראים לו כל יום קורה משהו טוב כדי לקצר לכם את הסבל ולהסביר לעולם שזכותנו הבסיסית היא, להיות מאושרים.

 

להזמנת התמונה, לחצי עליה!

תדר האושר אינו פריבילגיה

כל יום קורה משהו טוב. ואיך לעזאזל אני עושה את זה? איך אני מרגישה מאושרת על אף שיש לי קשיים שקשה לי מאד להתגבר עליהם? אני עובדת בזה. ראשית, אני מסכימה להרגיש מאושרת. מפרידה את מה שעוד לא קרה בחיי לעובדה שיש לי זכות בסיסית, כמו לך – אני לא יוצאת דופן – להרגיש ולהיות באושר. ואז, כשאני מגלה קושי – אני מטפלת בו. פשוט.

כל יום קורה משהו טוב. לאחרונה גיליתי שאני מסתובבת עם תחושת כישלון עמוקה. מרגישה אכזבה על עצמי, על מי ומה שאני. אני לא שופטת את ההרגשה הזו. אני נושמת לתוכה. כמובן שהיא מפריעה לי, מגרדת לי בתודעה, לוחצת על האושר שלי, מאתגרת אותי. אני מבינה מאיפה היא מגיעה התחושה הזו, ההרגשה של הכשלון והאכזבה. אני לא מאשימה אף אחד ואף אחת. אני לוקחת אחריות על הרגש הזה, בוחנת אותו ומבצעת פעולות על מנת להמיס את תחושת הכשלון והאכזבה שלי. 

כל יום קורה משהו טוב. תדר האושר הוא אינו פריבילגיה. הוא זכות בסיסית, קיומית שכולנו יכולות להיות בו. זהו תדר אפשרי. בכל גיל ובטח בגיל הזה, בשלב הזה של 50 +- שזהו שלב שבו הזכות לחיות בטוב כפי שאנחנו מבינים את הטוב – הוא ברור וקיים. יש לנו זמן יותר פנוי, הילדים כבר גדלו ואנחנו לעצמנו. וזה הזמן לעשות בדק בית – בחמלה ואהבה, זה הזמן ליצור ולהרחיב את התשתית הטובה שלנו עם עצמנו. זה הזמן לענות על השאלה – האם את מאושרת בתשובה חד משמעית – כן! אני מאושרת.

כל יום קורה משהו טוב. להגיד כן אני מאושרת זה להניח רגע בצד את הקשיים ולהיות בטוב שהחיים מאפשרים לי, לנו. והטוב הזה הוא גדול ורב. לפעמים אנחנו מסרבים לראות אותו, עסוקים בקשיים. ומה שאנחנו עוסקים בו, גדל. זה מדעי, לא רוחני. על אהובות שלי, בואו נתעסק במה שטוב לנו באושר שלנו. וככה הוא יגדל. וככה המראות האנושיות שלנו, הילדים שלנו, האנשים שסביבנו ילמדו מאיתנו, להגדיל את הטוב. ונסתובב בעולם של אנשים מאושרים. הללויה, תודה.

כל יום קורה משהו טוב, האושר, נמשיך גם מחר.

 

——

כל יום קורה משהו טוב. גם היום, גם מחר. 
אני כאן באתר, ובפייסבוק. 

2 תגובות
  1. מיכל שבולת

    את ממש מרוממת וסוחפת אותי באנרגיה הטובה שלך.

  2. דליה ברנובר

    תודה, מאד מרגש לשמוע!

השארת תגובה