כל יום קורה משהו טוב 28. היום אני רוצה לדבר על האושר. ככה, זורקת לכם לאוויר את המילה הזו שיש לה יחסי ציבור לא משהו. ציניקנים רבים חושבים שזו מילה מיותרת ושכל החתירה שלנו אל האושר היא סוג של הזיה מיותרת. ואני אומרת – רגע, בואו נחשוב על זה. בשבילי אושר זו תחושה סובייקטיבית שאני מרגישה כשטוב לי. פשוט טוב לי. יכול להיות שיצאתי להליכה בניגוד לרצוני כי החלטתי ש"אני חייבת" וריח השדות של בנימינה עלה באפי, אויר טרי מילא את גופי והלב שלי התרחב. זו תחושה של אושר עבורי.

ותר נכון שבשבילי אושר זו תחושה סובייקטיבית שאני מרגישה כשטוב לי.

בואו נשים רגע את הציניות בצד ונבין שגם אושר לומדים להרגיש. הכמיהה לאושר של החיים העכשוויים בעידן הזה מפריעה לאנשים שבונים על זה תיאוריות שלמות ואני אומרת – בואו נלמד להיות מאושרים. בסופו של דבר האושר מצטרף למנעד של רגשות חיוביים שבונים אותנו מחוזקים, שמחים ואוהבים. אני מאד ממליצה לתרגל את תחושת האושר. איך מתרגלים תחושה של אושר? אני נוהגת להגיד לעצמי עכשיו אני מאושרת. האושר מאד קרוב לשמחה בהרגשה אבל שונה ממנה קצת. כשאני מזהה בתוכי את תחושת האושר אני פשוט נותנת לה להיות. אני מתרגשת, כל פעם מחדש על הזכות להיות מאושרת ולעולם לא לקוחת את התחושה של האושר כמובן מאליו.

מה עושה אותי מאושרת? אני מאושרת כשלקוחה מרוצה. אני מאושרת כשמישהי מחפשת מתנה לחברה הכי טובה ובוחרת במתנות מהסטודיו שלי. אני מאושרת כשאני בשיחה פתוחה עם חברה. אני מאושרת ברגעים של קרבה. אני מאושרת מאד כשהבן שלי החייל יוצא לשבת. אני מאושרת עכשיו כי הבת שלי חזרה מטיול של ארבעה חודשים. אני מאושרת כשאני מצליחה במשימה. אני מאושרת כשפרח חדש צץ בגינה. אני לא מאושרת כל הזמן אבל ברגעי האושר אני עוצרת ומזהה אותם. אני משתדלת להיות כמה שיותר ברגעים של אושר. ככל שאני יודעת מה גורם לי לתחושה של אושר אני בוחרת ברגעים כאלה יותר. כלומר באיזה שהוא מקום אני מנהלת את האושר בחיי.

ותר נכון שבשבילי אושר זו תחושה סובייקטיבית שאני מרגישה כשטוב לי.

ואתם, מה עושה אתכם מאושרים? תתחילו לזהות את הרגעים האלה ותשתדלו להגדיל את הנוכחות שלהם בחיים שלכם.
תתרגלו אושר, כמוני. גם אצלי זה לא קרה ביום. תתרגלו אושר, תזהו אותו ותגבירו את הנוכחות שלו בחייכם. בהצלחה!
אוהבת אתכם, נתראה מחר……

אהבתם את כל יום קורה משהו טוב? ספרו לחברים!
אשמח לשמוע את התגובה שלכם, כאן למטה
איך מצטרפים אלי לכל יום קורה פה משהו טוב?
בפייסבוק העיסקי – בלייק  | מייל שבועי – הרשמה כאן

השארת תגובה