כל יום קורה משהו טוב 27. והיום, יצירה. היצירה הצילה אותי ומצילה אותי בכל יום מחדש. כשהייתי ילדה הייתי ניגשת לחדר לצבוע, לצייר וליצור, להמציא. תמיד מצאתי שקט בתוך כל הרעש. תמיד. גם היום יכולת הריכוז שלי היא מופלאה כשאני יוצרת. זה מדהים איך הרגלים נרכשים משרתים אותנו כל החיים. לזכות ההורים שלי אני יכולה להגיד שהם לא עשו עניין מהיצירה שלי – כבדו אותי ואותה אבל לא עשו עניין ואפשרו לי. לאורך כל הדרך. למדתי מאנשים טובים, מגוון מורים את מה שאני יודעת. למדתי אז ואני ממשיכה ללמוד היום. היצירה, היצירתיות, הרצון ליצור הוא משהו שטבוע בי משחר ילדותי אף פעם לא עצרתי את עצמי. גם כשעבדתי כמעצבת בתעשייה – שזה בתכלס עיסוק מאד פרקטי ויצירתי במגבלותיו – הייתי חוזרת הביתה, מסיימת את ענייני היומיום ויוצרת. משהו בי תמיד הבין שהעיסוק ביצירה הרבה יותר חזק ממני. באמת. אני מספרת את כל זה לא כדי שתמחאו לי כפיים – שזה נעים לכשעצמו – אלה כדי שתחשבו איך אתם ביחס למשהו שאתם מאד אוהבים, אפילו זקוקים לו ברמת החיים הבסיסית שלכם. אם זה ליצור, לרקוד, לטייל בטבע. כמה אתם אומרים – עכשיו אני עסוק מדי וכמה אתם מפנים זמן ומקום. לא בכדי לפתח אצלכם ייסורי מצפון אלה להיפך. כדי שתתמסרו לעצמכם. אם אתם בני 15, 23 או 50. תאמינו לתשוקה הלב שלכם. שם יש הרבה פינות אושר ושמחה של הלב בשבילכם!

מתנות תודה, מתנת תודה, מתנות ליום האישה, מתנות ליום האישה הבינלאומי, לאישה מתנה, מתנות מקוריות ליום האישה, מתנה לחברה הכי טובה, מתנות לחברה הכי טובה, מתנות לחג הפסח, מתנות לחג פסח, מתנה מקורית לראש השנה, מתנה מיוחדת לראש השנה, מתנה ליולדת, מתנות קטנות , מתנה לחתונה, מתנות לסוף שנה, מתנות למורה מתנה לבת מצווה שנה טובה ברכה ליום הולדת לחברה ברכת יום הולדת , ברכת יום הולדת לחברה, ברכה לחברה טובה, ברכות ליום הולדת לאמא אהבה אושר השראה סטודיו בבנימינה דליה בי הפי dalia be happy דליה ברנובר תודה על הכל הכרת תודה משפטי תודה

היום אני רוצה לשתף את אתכם בצעיף שסרגתי לעצמי. ההוראות וההנחיות יהיו פשוטות ואפשריות. ההנחיות שאני אתן יהיו כאלה שיאפשרו לכם לסרוג את הצעיף שלכם. נקודת המוצא שלי בהדרכות ליצירה היא שאתם תיקחו את הרעיון, ההשראה ותסרגו את הצעיף לטעמכם. כשהייתי ילדה היו חוברות סריגה וכולנו הסתובבנו עם אותם סוודרים שסרגו לנו. זו אפשרות אני מעדיפה להנחות אתכם ליצור את מה שאתם רוצים, אוהבים ולטעמכם. תעקבו אחרי, אני פה בשביל להדריך וללמד אתכם לעצב וליצור. כן, זה חלק מהחזון ל 2018 להוציא את סדנאות העיצוב והיצירה שלי לפועל להגיע אליכם ולהזמין אתכם אלי ליצור, לעצב וליצור. רף ההתרגשות שלי עולה לגובה כשאני מספרת את זה אז כנראה שבאמת הגיע הזמן שלי לסדנאות עיצוב ויצירה.

צעיף מחמם ונעים – סרגתי בעצמי. היה לי קר ורציתי צעיף אז סרגתי לי אחד. סריגה פשוטה, כמעט בסיסית. באמת. אתם יכולים. לפני שאתחיל כמה דברים חשובים לדעתי להדגיש. הדבר הראשון הוא שמותר לטעות. כשמגלים טעות שמפריעה לכם, פורמים. זה חלק מהעניין. פרימה היא חלק מהסריגה. דבר שני, קחו בחשבון שפרוייקט סריגה לוקח זמן. אז סבלנות. דבר שלישי. תהנו.
צעיף מחמם ונעים – עיצוב, תכנון והכנה.
כל פרוייקט של יצירה מתחיל מהתכנון. התכנון הוא שלב של בחירה, רכישת החוטים – או שימוש בחוטים שכבר קניתם בעבר, בחירת צבעים ותכנון מידות. בסדנאות אני מקדישה הרבה זמן לשלב התכנון הכולל גם השראה ועוד דברים מדליקים.
הכנה לפרוייקט סריגה – בחירת חומרי גלם, תכנון המידות
אני סרגתי את הצעיף החמים והנעים מחוטים שמצאתי אצלי בארגזים ללא תיעוד…סרגתי במסרגה 4. אני סורגת רפוי לכן תמיד לוקחת מסרגה קצת יותר קטנה אבל נראה לי שזה חוט לסריגה במסרגה 5. חוט רך עם צבעים מתחלפים. אתם יכולים גם לסרוג בחוט מצבע אחד או צבעים מתחלפים לטעמכם.
בחירת הצבע – תחשבו רגע, איזה צבע מתחשק לכם שיעטוף אתכם? אני הלכתי על גוונים של ים ביום אביב כשהגוונים שלו מפתיעים. תחשבו – מה תרצו שיעטוף אתכם. במגע ובצבע. עם התחושה הזו תבחרו את חומר הגלם. צבע שבא לכם, מגע שנעים לכם.

מידות. לסריגת הצעיף אנחנו צריכים נידת רוחב של הצעיף ומידת אורך. אם יש לכם סרט מידה גשו למדוד ותכתבו לכם במחברת. אם אין לכם סרט מידה תמצאו כאן. הכנתי לכם סרט מידה שתדפיסו במדפסת הביתית לשימושכם.
אחרי שתכננתם את המידות, בחרתם חוטים וצבעים הגיע הזמן לסריגה.
שורה ראשונה – התחלתי בשורה של עמודים. (את המניפות והסיומות השונות הוספתי אח"כ). תסרגו עיני שרשרת ותמדדו לפי מידת הרוחב שהגדרתם. שורה ראשונה עמודים. אני לא נוקטת במספר העמודים שאני יצרתי כי זה לא רלוונטי. לכל אחד ואחת רוחב שונה, חוט אחר. תגיעו להגדרת המידה שבחרתם.

הדוגמה. סרגתי רשת. עמוד אחד, עין באוויר, מדלגים על עין בשורה הקודמת וממשיכים ככה עד הסוף. בשורה הבאה סורגים עין לתוך הרשת עמוד ומדלגים. כמו בתמונה. וכך ממשיכים לסרוג עד שהגעתם לאורך אותו אתם רוצים. מודדים רואים שדייקתם באורך. ועכשיו אפשר להפסיק פה ואפשר להוסיף את הסיומות שאני הוספתי.
1. סרגתי  3 שורות של מניפות משני צידי הצעיף
2. סרגתי חצי עמוד צהוב מסביב לכל הצעיף
3. לאורך הצעיף סרגתי מניפות בתכלת.

כמובן שאתם מוזמנים לסרוג את הצעיף כמתנה לחברה הכי טובה או כמתנה לאישה אהובה!
ועכשיו, תורכם. אם יש לכם שאלות, דברו איתי למייל daliacb@zahav.net.il. אם אתם רוצים להגיע לסדנאות או למפגש 1:1 לזמן של יצירה אינטימי – דברו איתי daliacb@zahav.net.il. סרגתם? צלמו שנראה!
ועכשיו, להבטחה. יום של יצירה זה יום שקורה בו משהו טוב. כבר סיפרתי לכם שאני סורגת כל יום, יום יום. או רוקמת. או יוצרת. אתם לא יודעים לסרוג? בואו ואלמד אתכם.

אוהבת אתכם, נתראה מחר……

אהבתם את כל יום קורה משהו טוב? ספרו לחברים!
אשמח לשמוע את התגובה שלכם, כאן למטה
איך מצטרפים אלי לכל יום קורה פה משהו טוב?
בפייסבוק העיסקי – בלייק  | מייל שבועי – הרשמה כאן

השארת תגובה