כל יום קורה משהו טוב. (134). אני מקדישה את הפוסט הזה לאמהות ולאבות ומקווה שמשהו מהדברים שאומר כאן יחלחל, ישפר ויקל. החיים לימדו אותי שייסורי מצפון הם מיותרים, מציקים ומפריעים. יחד עם זאת אני חושבת שמצפון זה איבר חשוב שתפקידו לצוץ, להזכיר, לעורר מחשבה והזכרות. על כן אינני מאחלת לי או לך חיים בלעדיו אבל אני בהחלט חושבת שמתפקידנו לנהל את השימוש בו, במצפון. אחד הכלים שהכרתי במהלך השנים כדי לנהל את המצפון שלי ובעיקר את ייסורי המצפון שלי – מולי, מול אתגרי החיים מול הילדים, בן הזוג, מקום העבודה היא ההבנה והידיעה שאנחנו חיים חיים הוליסטיים, אנחנו רב ממידיים. כלומר החיים שלנו אינם נגמרים בתפקיד אחד שאותו עלינו לבצע היטב וזהו. אנחנו מרובי תפקידים. נכון שיש תקופות שריבוי זה נראה כמו טרגדיה מתמשכת אך ממרומי גילי וניסיון חיי אני רוצה לומר באופן חד משמעי – זה לא ככה. העובדה שאנחנו בעלי תפקידים מעניינים ורבים יוצרת חיים שלמים, חיים הוליסטיים עם המון אפשרויות והרבה התנסויות. ואני מיד אסביר.

מתנות תודה, מתנת תודה, מתנה עיסקית, עיצוב אישי, מתנה לאירועים, מתנה לחתונה, מתנות ליום האישה, מתנות ליום האישה הבינלאומי, לאישה מתנה, מתנות מקוריות ליום האישה, מתנה לחברה הכי טובה, מתנות לחברה הכי טובה, מתנות לחג הפסח, מתנות לחג פסח, מתנה מקורית לראש השנה, מתנה מיוחדת לראש השנה, מתנה ליולדת, מתנות קטנות , מתנה לחתונה, מתנות לסוף שנה, מחברות מעוצבות, מתנות למורה מתנה לבת מצווה שנה טובה ברכה ליום הולדת לחברה ברכת יום הולדת , ברכת יום הולדת לחברה, ברכה לחברה טובה, ברכות ליום הולדת לאמא אהבה אושר השראה סטודיו בבנימינה דליה בי הפי dalia be happy דליה ברנובר תודה על הכל הכרת תודה משפטי תודה

כל יום קורה משהו טוב. כל אחד ואחת מאיתנו מרובי תפקידים, רצונות חלומות. אך לא תמיד מתרחש איזון ביחסיות של הזמן והאיכות שאנחנו מקדישים לכל אחד ואחת מתחומי חיינו. יש תקופות שאנחנו נדרשים לזמן ארוך בעבודה כשבעצם אנחנו רוצים להיות קרוב לילדינו. גם קצת לעצמנו.  האמת היא קצת שונה. האמת, שיש בידינו זכות אחת, חשובה ומשמעותית שלפעמים אנחנו שוכחים אותה. קוראים לה זכות הבחירה והזכות הזו, שאנחנו שוכחים להשתמש בה היא הזכות החשובה מכולם. אנחנו לפעמים שוכחים לבחור מה נכון ומה מתאים עבורנו. וכאן, כאן המצפון הוא אות וסימן. כשהוא מייסר – צריך להקשיב לו. אבל להישאר עם ייסורי מצפון -לא עוזר. לנהל את החיים שלנו, לבחור ולהשתמש במצפון כמורה דרך – כן. ככה בדיוק.
הייתי בת 30 וממש קצת כשהחלטתי לעזוב את עבודתי כמעצבת ראשית בגרבי דלתא. שאלו אותי למה ואמרתי: אני עומדת במעגל וכל הסיבות עומדות סביב. החלומות שלי, השאיפות שלי, הפוטנציאל שלי כמעצבת, כאדם, הפוטנציאל הכלכלי שלי, המימוש, הילדים, המשפחה, הזוגיות, הזמן הפנוי, התחביבים, הבית, המשמעות, סדרי עדיפויות. זה היה זמן מה אחרי שאבי נפטר והרגשתי שזה הרגע הנכון. הזמן הוא עכשיו. כוחות רבים עמדו מולי וניסו לשכנע שלא. מסיבותיהם. הם לא חשבו על סיבותיי. עזבתי מקום עבודה מעולה. מצויין באמת. עם הווה ועתיד. אבל המצפון, המצפון הנחה. זו היתה הבחירה שלי.
אז, כשבכלל עוד לא הייתי רוחנית ובעצם הבנתי כל כך מעט על החיים – האינטואיציה שלי טירפה אותי. לא נתנה לי מנוח. היו לי כמה מודלים שכמותם סירבתי להיות ואחרים שגם כמותם לא רציתי. הבנתי שעלי להמציא לעצמי את החיים שלי. החיים ההוליסטיים שלי. שמורכבים ממני, מהצרכים שלי, מהחלומות שלי, מהמשפחה שלי, מכל מרכיבי חיי. הבנתי כבר אז, בלי להבין כלום, שהחיים הם יותר מתפקיד אחד. וכדי לאפשר לעצמי לתפקד ברמה גבוהה, אני, מחויבת לבחור. עוד הרבה קשיים עמדו לי בדרך וחלקכם יודעים שהסרטן הגיע ועצר לי את החיים. אז פניתי לרוחניות והבנתי לעומק את הנושא של החיים ההוליסטיים שלי. זו רק אני, דוגמה אחת, בטח גם לכם יש כמה וכמה דוגמאות. כולן משמעותיות לדבר אחד – להבין את עצמנו, להעמיק את הבחירות שלנו ואת איכות חיינו. ההבנה הזו שאנחנו יצורים מורכבים, מלאי שפע ועניין, חלומות ורצונות זה חלק מהעניין של הזמן הזה שנקרא העידן החדש. בעידן החדש אנחנו גם וגם וגם. אל תגידו שזה יותר מדי כי זה כל הקסם. כל הכיף. ומה שצריך לעשות זה לדעת, להבין ולבחור.
אז אם אתם מסתובבים בעולם ונושמים בקושי, מרגישים שאתם נכשלים בכל התחומים – באמהות, באבהות, בעבודה, במשפחה, בספורט. דעו  ראשית שהעומס הזה חולף. זה רק חלק מהחיים. ודבר נוסף דעו שאתם לא קורבנות של שום מצב. זה זמן לבחירה. בכלל, ככל שתתרגלו להבין שכל דבר רע הוא תמרור בדרך – האט, עצור, תעשו פרסה, לך בדרך חליפית – החיים שלכם יהיו קלים ופשוטים יותר. אז אם קשה לכם עכשיו, העומס מאיים למוטט אתכם. קחו רגע נשימה, דף ועט ותעשו רשימה. ברשימה הזו תפרידו את מכלול חייכם, מכלול משימותכם, תחלקו את העוגה הזו שנקראת "חיים" לפרוסות פרוסות. זה כלי ניהולי משמעותי.
אני, – אתן דוגמה ממישהי אלמונית, נקרא לה חגית
אני חגית, אמא
אני חגית, בת זוג
אני חגית בת
אני חגית אחות
אני חגית חברה
אני חגית עובדת – תציינו במה. חגית היא מורה
אני חגית אוהבת לבשל
אני חגית אוהבת לטייל
אני חגית כבר לא ציירתי מזמן
אני חגית …
תוסיפו. את מכלול חייכם.
~
עכשיו תבחנו את עצמכם. כמה זמן אתם מאפשרים לכל החגיתיות להיות, אם בכלל? או שאתם מגבילים את החגית שאתם ומנסים להפוך אותה לאישיות חד מימדית? זה לא יעזור, היא כבר לא כזאת! לכן, תנשמו עמוק, תוסיפו חמלה ותתחילו לחלק את הזמן. כמו מערכת שנתית \ חודשית \ שבועית. מה שמדבר אליכם. תוסיפו כל פעם חלקים אחרים של חגית. תצמצמו במה ששואב אתכם ותסכימו לתת עבורכם. המון זמן אמא? תקראו קצת לאבא. או לבייביסיטר. המון זמן עבודה? צמצמו קצת. בשום מצבה לא ראיתי שכתוב: הוא היה עובד לתפארת. נכון? אל תגידו אצלנו זה לא אפשרי. כי זה כן, תמיד אני נשבעת. חגית החברה רוצה להתבטא? תקבעו עם חברה. אולי הליכה? תצליחו להיות גם חגית אוהבת ספורט? בכל מקרה, הסירו את הספק. כשאתם עושים את זה, יוצרים מערכת חדשה לחיים ההוליסטיים שלכם -תעשו את זה בכיף, בשמחה, בהנאה. אחר כך, עדיף עכשיו – עוברים ליישום. תתחילו לבצע את השינויים. לא בבת אחת, כל פעם קצת. תקדימו יום אחד בשעה. קחו בייבי סיטר צאו עם הבעל. ערב אחד עם חברה.

מתנות תודה, מתנת תודה, מתנה עיסקית, עיצוב אישי, מתנה לאירועים, מתנה לחתונה, מתנות ליום האישה, מתנות ליום האישה הבינלאומי, לאישה מתנה, מתנות מקוריות ליום האישה, מתנה לחברה הכי טובה, מתנות לחברה הכי טובה, מתנות לחג הפסח, מתנות לחג פסח, מתנה מקורית לראש השנה, מתנה מיוחדת לראש השנה, מתנה ליולדת, מתנות קטנות , מתנה לחתונה, מתנות לסוף שנה, מחברות מעוצבות, מתנות למורה מתנה לבת מצווה שנה טובה ברכה ליום הולדת לחברה ברכת יום הולדת , ברכת יום הולדת לחברה, ברכה לחברה טובה, ברכות ליום הולדת לאמא אהבה אושר השראה סטודיו בבנימינה דליה בי הפי dalia be happy דליה ברנובר תודה על הכל הכרת תודה משפטי תודה

כל יום קורה משהו טוב. טפו חמסה יום אחד כולנו הולכים מכאן. עוברים הלאה. מתים. הזמן? הזמן הוא עכשיו. אחר כך, מחר. מה זה חשוב. עכשיו זה עכשיו. מה הכי חשוב בעכשיו שלנו? שנהיה מוטרדים, עמוסים, כמעט קורסים או שנחמול לעצמנו בעצמנו? קצת הקלה מכאן, קצת הקלה משם וחיינו יותר טובים. הלחץ, אני נשבעת לכם, לא משרת אותנו. עוד דבר קטן: אני כבר אמא באמהות שלב 2. מוזמנים לקרוא על זה, כאן הילדים כבר פורחים מהקן. המשאב הזה שנקרא אמהות מצטמצם, משתנה. אחר. גם האבהות. לפעמים זה זמן של משבר. זמן שבו אנשים עוצרים, נזכרים  – איך לא למדתי? התפתחתי? אפשרתי לעצמי? כי עכשיו, יש כאלה שחשים ריקנות, בדידות. תתייחסו להבנה הגדולה שהחיים שלכם הם הוליסטיים. רבי משמעות. רבי אפשרויות. אנחנו גם וגם. לרובנו, לפי הסטטיסטיקה חיים ארוכים. בואו נעשה אותם גם טובים. רגועים, נעימים לנו ולעצמנו. החל מ – עכשיו!
כל יום קורה משהו טוב. אלו המילים שביקשו לצאת ממני אליכם היום. תודה שהקשבתם, אהיה גם מחר. עם מילים חדשות. כדי להזכיר לי וגם לכם שכל יום קורה משהו טוב.
*החיים ההוליסטיים שלי – מאמר ראשון, כאן
תודה
אהבתם? אתם מוזמנים להצטרף אלי.
~~~
יש לי שתי קבוצות חדשות בפייסובק, מוזמנים
בית לאנשי יוצרים – קהילת האנשים הצבעוניים – יוצרים שמחה בשמחה כאן
כל תכני הבלוג  קהילת האנשים הצבעוניים – כל יום קורה משהו טוב כאן
דף הפייסבוק השגרתי, העיסקי  – לייק ומצטרפים  כאן
וחוץ מזה אתם מוזמנים להרשם, כאן ולקבל למייל בכל שבוע (בערך) את כל יום קורה משהו טוב….ההרשמה כאן!
תודה, אוהבת אתכם!

מחפשת מתנה עם אנרגיה טובה? בואי , אצלי תמצאי! לחנות המקוונת, כאן

השארת תגובה