כל יום קורה משהו טוב. 90. בימי ראשון בבוקר אני אוהבת לתת מילה במתנה. מילה שתעצים לכם את השבוע, מילה שתרגש אתכם ותעזור לכם לגלוש אל השבוע באופן פשוט יותר. אני רק רוצה להאמין שזו לא יומרה גדולה מדי שלקחתי על עצמי, להיות מסוגלת להנעים לכם את הרגע, להעצים לכם את הזמן. האמת שזה רק תלוי בכם, בנכונות שלכם להסכים לקבל, להפנים, להיפתח ולתת למילים, לצבעים ולמרקמים לזחול אל התודעה שלכם ולזרוע שם שמחה של הלב. היום אני בוחרת לדבר על המילה "השראה". לאחרונה דיברתי עם חברה על "השראה" והיא אמרה לי – בחיאת דליה, אף אחד לא מבין מה זו השראה, למי יש זמן לזה בכלל. ואני אמרתי לה – בחיאת, זה לא יכול להיות. אין מצב שאנשים מסתובבים בעולם הזה, בגלגול הזה, בארץ האפשרויות הבלתי נגמרות שאנחנו חיים, מבלי לדעת, להכיר ולגעת ב"השראה". את חיה בסרט שלך היא אמרה לי, חצי בספק חצי בזעם. את חיה בסרט. או קי, הסכמתי לקבל. ראשית, חבל. שנית, אני מבטיחה לתקן את זה ולהוסיף השראה. ללמד את ההשראה ככלי עבודה מעשי, פשוט וזמין שצריך לשים לב לנוכחות שלו ופשוט, להשתמש בה, בהשראה.

מתנות תודה, מתנת תודה, מתנה עיסקית, עיצוב אישי, מתנה לאירועים, מתנה לחתונה, מתנות ליום האישה, מתנות ליום האישה הבינלאומי, לאישה מתנה, מתנות מקוריות ליום האישה, מתנה לחברה הכי טובה, מתנות לחברה הכי טובה, מתנות לחג הפסח, מתנות לחג פסח, מתנה מקורית לראש השנה, מתנה מיוחדת לראש השנה, מתנה ליולדת, מתנות קטנות , מתנה לחתונה, מתנות לסוף שנה, מחברות מעוצבות, מתנות למורה מתנה לבת מצווה שנה טובה ברכה ליום הולדת לחברה ברכת יום הולדת , ברכת יום הולדת לחברה, ברכה לחברה טובה, ברכות ליום הולדת לאמא אהבה אושר השראה סטודיו בבנימינה דליה בי הפי dalia be happy דליה ברנובר תודה על הכל הכרת תודה משפטי תודה

לכולנו יש השראה טובה שמובילה אותנו לעצמנו. כל שנדרש מאיתנו הוא לעצור רגע, לזהות אותה ולתת לה לזרום עם החיים שלנו. השראה היא פנימית, השראה היא חיצונית. שיר הוא השראה. אדם הוא השראה. אומנות היא השראה. אורח חיים הוא השראה. אנחנו השראה. החלומות שלנו השראה. ריח הילדות שלנו הוא השראה ( חיים כהן עשה מריח הילדות שלו חתיכת קריירה) תרבויות שמושכות אותנו (ובאותה שורה ישראל אהרוני עשה מהבישול הסיני קריירה) השראה היא עולם ומלואו. העולם הפרטי שלנו, הפנימי, העמוק, הקיים שלנו ובנו. ההשראה נמצאת בניצוץ שלנו, בניצוץ הפנימי שמניע אותנו ומזרים את החלומות שלנו, המוטיבציה שלנו, הטעם האישי שלנו, הבחירות שלנו. הכל נמצא אי שם בהשראה שלנו. כמובן שאנחנו מתפתחים וזזים ויחד איתנו ההשראה שלנו מתרחבת ומשתנה אבל האלמנטים המשמעותיים שלה נוכחים איתנו כל הזמן. השראה היא לא משהו רחוק ובלתי נגיש. ההשראה שלנו היא אנחנו. כל כך הרבה אנשים אומרים לי: אין לנו מושג מה ההשראה שלי! ואני אומרת – בטח שיש לכם. רק תעזו לשאול את השאלות הנכונות! או שתגיעו לסדנה. באמת, סדנת השראה מעשית תפתח לכם ערוץ תקשורת כל כך חשוב ומשמעותי שלכם אליכם!

השראה. מי ומתי צריכים לדעת מה ההשראה שלנו? תמיד. לפעמים אפשר להכיר את ההשראה שלנו באמצעות הקנאה שלנו. למשל, בית מצופה זהב לא יעורר את הקנאה שלי אבל מפגש עולמי עם יוצרות וסורגות ירטיט את ליבי. לפעמים ההשראה שלנו יושבת שם, ברגש הלא כל כך אהוב הזה. היא אמא נהדרת הלוואי שהייתי כמוה. תהפכי אותה למקור השראה. אל תהיי כמוה. תזהי אותה, בעצמך! ההשראה העמוקה שלי היא נשים קדומות יוצרות. הן איתי כל הזמן, אני רואה אותן לנגד עיני בכל זמן וזמן. הן צבעוניות, הן רוחניות, הן שבטיות. אני חקרתי אותן וכבר מזמן מחוברת אליהן ואל המהות שלהן. הן ההשראה שלי והן מלוות איתי לכל מקום. ההכרות שלי איתן מאפשרת לי הכרות עמוקה עם עצמי ועם הטעם שלי, הרצון שלי ועוד. מאחר ואני מעצבת זה חשוב מאד כי ההשראה שלי מתווה את דרכי. כמובן שזה משתנה מעונה לעונה, ממוצר למוצר. כשאני בונה את הסדנאות שלי, למשל, אני אכין דף השראה לסדנאות ואראה מה עולה שם. כשאני מתחילה קולקציה חדשה, כנ"ל. רגע רגע דליה, מה זה אומר "מכינה השראה". נכון, אתם צודקים. מכינה השראה זה מושג מהעולם שלי. אז השאלה הנשאלת היא – איך אנחנו מזהים את ההשראה שלנו? איך בכל הרעש הגדול שקיים בחוץ ובפנים אנחנו מזהים את ההשראה שלנו? בואו ניקח דוגמה, זוג שרוצה לשפץ את הבית שלו. יש כל כך הרבה אפשרויות, חומרים, טעמים. איך הם יבחרו. זה מבלבל. הם רוצים שייראה כמו השכן אבל שלהם ותקציב ושני טעמים שצריכים להשתלב לבית אחד כי מדובר בזוג….פה נכנסת ההשראה לתמונה. השלב הראשון הוא – למצוא את ההשראה שלנו. לאתר במו ידינו את מה שמנהל אותנו, למצוא את הניצוץ שלנו. הביטוי הויזואלי שאנחנו נותנים להשראה שכבר בנו – שולפת מאיתנו בבת אחת, את כל רצונותינו. ואז, מתרחש נס. האמת פרוסה בפנינו. אנחנו מפענחים את ההשראה ומוציאים ממנה את הצבעים, חומרי הגלם וכל מה שבפשטות, משמח אותנו. כי ההשראה שלנו משמחת אותנו. בזה אין ספק.

איך אנחנו מזהים את ההשראה שלנו? בפוסט שכתבתי על עיצוב הוליסטי – עיצוב כמכלול אמרתי שיש שלבים מסודרים לעבודה בעיצוב. השלב הראשון הוא ההגדרה – המה. מה אנחנו עושים. השלב השני הוא ההשראה. תהליך זיהוי ההשראה הוא פשוט מאד – אנחנו לוקחים דף רבע גיליון, ערמה של מגזינים צבעוניים ושואלים שאלה. למשל: (שאלות שנשאלו בסדנאות אצלי) "מי אני" "מה אני רוצה ללמוד" "איך אני רוצה שהבית שלי ייראה" "איזו אמא אני רוצה להיות" "איזה סגנון חיים אני רוצה לנהל" "איך אני רוצה שהקולקציה הבאה שלי תיראה" (למעצבים ויוצרים)" מה החלומות שלי לשנה הקרובה" וכו, שאלות מפתיעות ומרגשות, תודו. השלב השני הוא לשבת עם המגזינים ולגזור את כל התמונות שמבטאות את התשובה לשאלה שנשאלה. אחר כך עורכים ויוצרים דף השראה. השלב הבא הוא משוב – כל משתתף – אם אין משתתפים בסביבה אז פונים לחברים ובני משפחה – ומקבלים משוב על דף ההשראה שלכם. תקליטו או תרשמו. בסוף יושבים מול דף ההשראה ומאמינים לו, משפרים, אולי מוסיפים אולי משנים קצת. וזהו. פה מתרחש הנס. יש לכם דף השראה שמבטא את עצמכם, את הניצוץ שלכם. הללויה.

כל יום קורה משהו טוב. היום דיברתי על העובדה שיש בכולנו השראה. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לזהות אותה, להניח לה לזרום אלינו מאיתנו – מתוכנו פנימה ומחוץ לנו. אנחנו נותנים לה להיות, להוביל אותנו ולהאיר את דרכנו. אני מזמינה אתכם לזהות איתי את ההשראה שלכם בסדנת השראה מעשית ביום שישי ה 25-5 בשעה 10:00 – 12:00 אצלי, בסטודיו בבנימינה. תכנסו, תרשמו ותצטרפו. יהיה ממש כיף! ובעיקר, מעורר השראה!

נפגש מחר!

תראו, פתחתי שתי קבוצות חדשות בפייסבוק: יותר מאשמח שתצטרפו אלי!
אחת, בית לאנשי יוצרים – קהילת האנשים הצבעוניים – יוצרים שמחה בשמחה כאן
השנייה, כל תכני הבלוג  קהילת האנשים הצבעוניים – כל יום קורה משהו טוב כאן
דף הפייסבוק השגרתי, העיסקי שלי ממשיך, כאן (תביאו אותה בלייק!) כאן
וחוץ מזה אתם מוזמנים להרשם, כאן ולקבל למייל בכל שבוע (בערך) את כל יום קורה משהו טוב….ההרשמה כאן!
חכו וזה לפני שדיברנו על האינסטגרם….
תודה, אוהבת אתכם!

מחפשת מתנה עם אנרגיה טובה? בואי , אצלי תמצאי! לחנות המקוונת, כאן

השארת תגובה