כל יום קורה משהו טוב. 102. נפגשתי עם שרון בלוך, מפיצת שמחה. ראיתי אותה בעובדה, ראיתי אותה פה ושם, ראיתי אותה בפייסבוק. "מפיצת שמחה"  היא מכנה את עצמה ואת עיסוקה. היה לי ברור שאנחנו חייבות להיפגש. אחות לדרך, למשימה. "שרון" פניתי אליה בפייסבוק. "בואי ניפגש" "בשמחה" היא אמרה. בשמחה. איזה אושר. נפגשנו ודיברנו על שמחה. שרון בלוך – כאן האתר שלה – https://www.sharonbloch.co.il/ היא אישה מיוחדת במינה. כל עם ישראל בכה יחד עם הסיפור שלה. איך אימצה את רם ואיך נפרדה ממנו. בכל זאת, היא מפזרת שמחה.

מה זו שמחה בשבילך, שרון? שמחה היא מסלול המראה אל האושר. אי אפשר ולא צריך להיות בתדר של "שמחה כל הזמן". גיליתי את השמחה כשהייתי קרובה למוות. מתוך העצב הגדול הגיעה לי השמחה. במהלך השנים חקרתי את השמחה כהוויה, כמציאות, כדרך חיים.
למה צריך להפיץ אותה? זו אפשרות, זו בחירה. לחיות. להיות בשמחה זה לבחור בחיים. החיים מאד מאתגרים ואנשים רבים מאותגרים, לא תמיד מבינים שגם אם עכשיו ההרגשה היא קשה, השמחה אפשרית. צריך לחפש אותה ולמצוא, צריך לחזק את שריר האחריות על שמחת החיים.
איך את מפיצה שמחה? אני עוזרת לאנשים לחזק את שריר השמחה. באמצעות הרצאות, באמצעות ספרי הילדים שכתבתי. חיזוק השריר מתבצע באמצעות תרגול של מגוון כלים ליישום השמחה: הכרות עם האמונות המנהלות אותנו, פרידה מאמונות מעכבות ויצירת אמונות מחזקות ומקדמות, הודיה, יומן השמחות, זיהוי העוצמות אישיות, היגדים חיוביים(אפרמציות) ומדיטציה.
שרון בעצמה בחרה בשמחה. מעידה על עצמה שהיתה ב"מוות רגשי". אחר כך בחרה בשמחה. גננת במקצועה, בהכשרתה ובאהבתה. "החיבור הכי אותנטי שלי הוא תמיד לחינוך. חיבור חזק לילדים" היא מספרת לי בשיחתינו הנעימה בבית הקפה השכונתי. רואה בהפצת שמחה לילדים אתגר עיקרי ומשמעותי, אבל לא רק. כן אנחנו חיים בעידן שצריך ללמד גם ילדים לשמוח. אנחנו בוחרים מה לראות.
השמחה, מסכמת שרון, השמחה היא החופש להיות. החופש להיות באותנטיות עם עצמך. ואני מסכימה. במלוא גרוני.
והמסר? לכו, תחפשו את השמחה שלכם. אל תוותרו לה. אל תגידו היא תגיע מחר. לכו, תמצאו אותה היום!

תלכו, תמצאו אותה. עכשיו, היום. תאמנו את שרירי השמחה שלכם ותבחרו בחיים טובים יותר, פשוטים יותר. שרון נותנת הרצאות, מלווה אנשים באופו אישי עוסקת ביוזמות של חינוך. אל תוותרו, כנסו לאתר שלה. https://www.sharonbloch.co.il/

תודה, נתראה גם מחר
כי כל יום קורה משהו טוב!

תראו, פתחתי שתי קבוצות חדשות בפייסבוק: יותר מאשמח שתצטרפו אלי!
אחת, בית לאנשי יוצרים – קהילת האנשים הצבעוניים – יוצרים שמחה בשמחה כאן
השנייה, כל תכני הבלוג  קהילת האנשים הצבעוניים – כל יום קורה משהו טוב כאן
דף הפייסבוק השגרתי, העיסקי שלי ממשיך, כאן (תביאו אותה בלייק!) כאן
וחוץ מזה אתם מוזמנים להרשם, כאן ולקבל למייל בכל שבוע (בערך) את כל יום קורה משהו טוב….ההרשמה כאן!
חכו וזה לפני שדיברנו על האינסטגרם….
תודה, אוהבת אתכם!

מחפשת מתנה עם אנרגיה טובה? בואי , אצלי תמצאי! לחנות המקוונת, כאן</strong

 

השארת תגובה