כל יום קורה פה משהו טוב. זו לא ססמה שיווקית או מילים שחוקות. זו עובדה. כל יום קורה פה משהו טוב. יום יום. כל יום. זה לא רק אצלי. אני אתרום את תרומתי הצנועה לעובדה הזו, שכל יום קורה פה משהו טוב. אבל אני רוצה שתדעו שכל יום קורה משהו טוב, אצלכם. בכל מקום שתהיו. אני רוצה להושיט לכם את היד ולהעביר אתכם מקום. להזיז ממקומכם. אני לא רוצה לקחת אתכם רחוק. ממש מילימטרים ספורים. מהמקום שאנחנו נגיע אליו רואים בבירור שכל יום, יום יום קורה פה משהו טוב.

אתם צודקים, לא רק. ברור. קורים כל מיני דברים. נחמדים, מעצבנים, יפים, מכוערים, מתסכלים, מאכזבים, מקסימים, משעממים, יצירתיים. העניין הוא לא האם יש מגוון העניין הוא – מה אנחנו בוחרים לראות? להדגיש? תדמו לעצמכם שהיום שלכם הוא מאמר שאתם קוראים ויש לכם מרקר ביד. הטוש הזרחני הזה.  אתם מדגישים את הדברים החשובים, המשמעותיים, אלה שאתם רוצים לזכור. לקחת הלאה ליום הבא. עכשיו תחליטו מה הם. "נו דליה באמת, זה לא עובד ככה, זה יותר מסובך מזה" באמת? ניסיתם?

תאמינו לי, אני מרת מגיבה להכל, מתעצבנת, מתוסכלת, מאוכזבת. אחח. כמה אכזבה חשתי בחיי. אגלה לכם סוד שגיליתי עד כה רק לחברים קרובים. כשהייתי בת 30, מעצבת ראשית בגרבי דלתא – תפקיד משמעותי ללא ספק – הייתי סיפור הצלחה בקריירה שלי, עם בת אחת, בעל מצליח, דירה במרכז הכרמל, העתיד לפני. כשהייתי בת 30 הסתובבתי ואמרתי (לכל מי שהסכים לשמוע): אני בת 30 ועוד לא הגעתי לכלום. אני מספרת לכם את זה (ונעצבת על מי שהסכמתי להיות) כי חשוב לי שתדעו שלא נולדתי עם עיניים רחמניות. נולדתי והתפתחתי להיות מאד שיפוטית, מאד מרושעת כלפי עצמי. לא נתתי לעצמי מנוח. ראיתי את מה שלא. את מה שעוד לא. את האין. את מה שאחרים כן. לא היו לי את הכלים לשבת, להסתכל פנימה להיות מאושרת ושמחה בחלקי. המרקר שלי אז, סימן רק את מה שלא. את מה שעוד לא. את מה שכן לאחרים. האמת, זה היה קשה. ושלא תטעו, לפעמים זה חוזר. זה הרגל ותיק ומוכר. אבל היום יש לי את הכלים להקשיב, לבחור, להחליט.

ולמה אני מספרת לכם את כל זה? כדי שתאמינו לי. שלא תגידו – זאת משוגעת עם המילים שלה והצבעים שלה. לה קל החיים שלה דבש הכל אצלה מושלם (נו באמת נראה לכם וגם אם כן הרווחתי את זה ביושר). אני לא שונה מכם בכלום. פשוט יום אחד קמתי ואמרתי שאני רוצה חיים טובים. סבלתי מספיק, תודה לא תודה. אז התחלתי לברר מה זה אומר ועשיתי רשימות וקראתי מלא ספרים והקשבתי להרצאות. והבנתי. מה זה אומר חיים טובים. בשבילי. והחלטתי לחיות אותם.

וזה לא היה פשוט בכלל. להחליט את זה. כי להחליט לחיות חיים טובים זה לוותר על כל כך הרבה הרגלים. ודפוסים של מחשבה. ותוכן של דיבור. כי כשאת – או אני – מחליטה לבחור לחיות שכל יום קורה פה משהו טוב, ….איך להגיד את זה – כמה מכן מתקשרות לחברות שלהן, לבעלים ובני הזוג, לאמהות, לאחיות ואומרות: וואוו כמה טוב לי היום? רובנו מתקשרות להגיד: אוף, בעשה, רע לי. השיח שלנו, מעודד בדרך כלשהי את הקטרת.

זו הבחירה הכי טובה שבחרתי בחיים שלי. עם כל מה שעשיתי עד כה – להסכים לבחור בידיעה ש"כל יום קורה משהו טוב" זו הבחירה כי טובה שעשיתי עד כה בחיי. עשיתי לא מעט בחירות משובחות במהלך חיי. טעיתי לא מעט. התמודדתי עם לא מעט אתגרים. הבחירה בידיעה ש"כל יום קורה משהו טוב" שינתה את חיי, העניקה לי חוסן מנטלי, חוסן גופני והוסיפה כל כך הרבה דברים טובים לחיי.

הרעיון הוא בעצם ששום דבר לא מובן מאליו. בקטן ובגדול. בפרויקטים גדולי ממדים ובמהלכים שגרתיים קטנים ויומיומיים. שום דבר לא מובן מאליו. נקודה. וזה השלב הבא שמשנה את חיי ואת חייכם. הידיעה שכל יום קורה משהו טוב מרחיבה את תודעת השפע ויוצרת אנרגיה של הודיה. כשאנחנו מודים על הדברים – אז מתחיל השינוי האמתי. תודה זו לא רק מילה. תודה זו אנרגיה ענקית ועצומה. אני מבטיחה שעוד אדבר וארחיב עליה.

ועכשיו, ממשיכים לשחק את המשחק.
אתם אוהבים לשחק משחקים? היו לכם אוספים כשהייתם קטנים? אז תצטרפו אלי למשחק – כל יום קורה משהו טוב.
היום אני מוסיפה לכם למשחק עוד שלב.זה משחק מדליק, פשוט, זמין, יומיומי. מאד חשוב לשחק אותו בשלב הראשון יום יום כי שינוי מנטלי מתרחש בתרגול יומיומי. שינוי או התפתחות. 
משחקים את המשחק – כל יום קורה משהו טוב. 
כדי להרחיב את התודעה כדי להגיע למצב של שביעות רצון, שמחת הלב והודיה צריך לנקוט בפעולה. זה משחק, זו פעולה, זה מאד מעשי.  כדי להרחיב את תודעת השמחה אנחנו צריכים לתרגל. כל יום, יום יום. תרגול של כמה רגעים – זה כבר תלוי בכם כמה – ישנה לכם את החיים. דברים נוראים ייראו פתאום פשוטים. קשיים גדולים יהפכו להיות זוטות. בואו, תקדישו לעצמכם כמה רגעים. בואו לשחק. 

אתמול הזמנתי אתכם לבצע את התרגיל בשלב 1, היום הוספתי לו עוד חלק  – שלב 2.
(מי שכבר בקיא בשלב 1 יעבור מיד לשלב 2)
שלב 1 – כל יום קורה פה משהו טוב.
צריך:
משהו לרשום עליו. זה יכול להיות דף ועט, מחברת מעוצבת, מחשב או טלפון.
זמן: כמה רגעים.
ועכשיו תפתחו את אמצעי הכתיבה שלכם ותכתבו כותרת. "כל יום קורה לי משהו טוב. עובדה"
עכשיו תכתבו עשרה דברים טובים שקרו לי היום. כל דבר טוב אפילו הכי פרטי, הכי אישי, הכי – שלכם שזר לא יבין זאת. אין לכם עשרה? תחשבו שוב. קיבלתם חיבוק ממישהו היום? היה לכם נעים? הנה משהו טוב שקרה לכם היום. קיבלתם מחמאה? בבקשה. הגעתם למסעדה ומצאתם מקום מיד ובלי לחכות? בבקשה! קיבלתם ציון טוב מן הרצוי? הנה. הבנתם כבר, נכון?
שלב 2 – תודה.
בכל יום אחרי שכתבתם דברים טובים שקרו לכם היום אתם כותבים תודה לדברים הטובים שקורים, שקרו לכם היום.
המשפט צריך להיות מלא. לדוגמה:
היום פגשתי חברה שלא ראיתי הרבה זמן. תודה לחברה על הפגישה!
היום העץ בגינה התחיל לפרוח. תודה לפרח שפורח.
כן, תשחקו מן משחק כזה. עם עצמכם לכמה רגעים
אחר כך תשלבו את המשפחה, האחים, הילדים, החברים.
תעבירו את זה הלאה.
ביחד, נרחיב את התודעה הטובה ולכולנו יהיה יותר טוב. זו הבטחה. לא התלבטות.

נתראה מחר……
behappydalia@gmail.com 052-2948487

איך מצטרפים אלי לכל יום קורה פה משהו טוב?
אהבתם את כל יום קורה משהו טוב?
אשמח לשמוע את התגובה שלכם, כאן למטה
אתם מוזמנים לעקוב אחרי, בפייסבוק שם אני מפרסמת כל יום, משהו טוב
ובמייל, כל יום חמישי סכום שבועי , תצטרפו אלי
השארת תגובה