כל יום קורה משהו טוב. והיום, עיצוב. גילוי נאות: כשאני מדברת על עיצוב אני מדברת על הנשמה שלי. אני מעצבת. לפני הכל, זה המקצוע העיקרי שלי, אותו בחרתי בשנות ה 20 שלי, אולי הרבה קודם, אולי הוא (המקצוע) בחר אותי. היו לי הרבה הזדמנויות להמשיך הלאה, לעזוב אותו, לא להיות חלק ממנו, לשנות. מעצבת זה פשוט  מי ומה שאני. 

כל יום קורה משהו טוב. ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה. קל ופשוט. להרחיב את הכלים, להרחיב את המנעד, להרחיב את זווית הראיה. אולי אפילו לשנות את החיים. יש לנו ארבעה פרקים כדי לבחון את זה. 
—-
עיצוב הוא מקצוע יוצא דופן בתמהיל שלו. בדרישות שלו. בהיותי מעצבת בתעשייה, כמעט בכל יום הייתי שומעת, יחד עם חברותי המעצבות את המשפט – "אתן המעצבות כל היום יושבות ומציירות". האמת, זה פשוט לא נכון. מקצוע העיצוב זה מקצוע שדורש מקצועיות, רב ממדיות, גמישות, בהירות מחשבה, דמיון, יצירתיות, הגשמה ועוד הרבה תכונות שיוצרות את התמהיל הנכון של מעצב.

 

 

עיצוב שלי. צילמה בכשרון – שרון שחר

מעצבת.

כל יום קורה משהו טוב. ואני בכלל מעצבת אופנה. בילדותי יצרתי תמיד והרבה ובגיל צעיר התחלתי לתפור את הבגדים שלי או עיצבתי אותם וסבתא שלי תפרה עבורי. למדתי עיצוב אופנה ומאז אני עוסקת במקצוע בגרסה כזו ואחרת שלו. לשמחתי הגדולה.
—-
עיצוב, השינוי הגדול.
כשעושים סקרים על מקצועות שיכחדו ומקצועות שלא יעלמו, לצד מקצועות טיפול וחמלה מקצוע העיצוב בגרסאות חדשניות שלו, תמיד נמצא. תמיד יהיה צורך לעיצוב טוב. אבל אחרת. ממש אחרת כי המקצוע הזה, עובר שינוי גדול. הכל משתנה, אנחנו במסדרון של שינויים והשתנויות
 וגם העיצוב כמקצוע משתנה. המהות של העיצוב, משתנה.
—-
כל יום קורה משהו טוב. 
מה שהיה זה לא מה שיהיה. אני לא באמת יודעת להגיד בדיוק מה יהיה. אני רק יודעת שאני חווה את השינויים באופן מאד אישי וכללי. הטרנספורמציה שמתרחשת בעולם היום היא בהאצה כל כך גדולה וחזקה, שכל העוסק בעיצוב נדרש, לתת את הדעת, להבין את השינוי ולהיות חלק מהגל.

 

עיצוב ברוח ההשתנות

כל יום קורה משהו טוב. העיצוב הוא חלק מתהליך הריפוי וההגשמה שיצרתי. הוא אבן בדרך לריפוי והגשמה שלנו, יחד עם היצירה. כי כשאנחנו מעצבים את המוצר שאנחנו יוצרים אנחנו נכנסים לנשמה שלנו, מדברים איתה על ההשראה, בודקים את הנוסטלגיה האישית שלנו, בוחרים את הצבעים שעושים לנו טוב, את חומר הגלם שנעים לנו, חושבים על התקציב שנוח לנו וכן הלאה. על כן אני מגדירה את העיצוב כעיצוב מודע. זו שיטה שפיתחתי בהבנתי את השינויים המתרחשים בעולם.
—-
כל יום קורה משהו טוב. עיצוב ברוח ההשתנות של העולם החדש הוא עיצוב רב מימדי ומרתק. הפרשנות היא אישית וחברתית. האתגר נעשה עוד עוד יותר משמעותי והתוצאה – מופלאה. באופן אישי אני חווה את ההשתנות של העיצוב כחווייה מרגשת ובעלת עצמה. עם זיקה לריפוי עוצמתי של הגוף, הרוח והנפש של האדם הפרטי ושל החברה כולה. ממש ככה.

עיצוב מודע מתכתב עם מגמות Life style משמעותיות שמתרחשות בארץ ובעולם. מגמת הוינטייג' והיד שניה, מגמת ה Slow food \ Slow production, קניית מזון מהמגדלים והיוצרים, ההיפסטריות  וחיפוש אחר דרכי חיים אלטרנטיביות מתוך הבנהשהחיים האלה, החיים במטריקס, במלכודת העכברים, החיים האלה – לא מדוייקים לנו ואנחנו מחפשים מאת התשובה. ואותה נקבל בתוכנו כשנעצור רגע, נקשיב לעצמנו. נעצור רגע וניצור לנו משהו חדש.
—-
עיצוב מודע, כחלק מהתהליך של ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה. ניפגש מחר בפרק השני מתוך ארבעה.
הפרקים של עיצוב, כאן
עיצוב 1\3, עיצוב 2\3, עיצוב 3\3
—-

ריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה. כל יום קורה משהו טוב. גם היום, גם מחר. 

אני כאן באתר, ובפייסבוק. 

שיהיה לכן יום נעים וטוב וזכרו, כל יום קורה משהו , טוב!

אוהבת אתכן