כל יום קורה משהו טוב. פה, שם ובכל מקום.9

אבא שלי זכרונו לברכה, היה קרדיולוג. הוא היה רופא, דוקטור, אפילו פרופסור. מומחה לב בעל שם עולמי. הוא ריפא אנשים והציל את חייהם יותר מפעם ופעמיים. כשהיינו הולכים ביחד ברחובות באר שבע עיר מולדתי ואבא שלי היה פוגש אנשים – ואני, כמו ילדה סקרנית הייתי שואלת אותו אבא מי זה הוא היה עונה, עם חוש הומור נוראי ששמור לרופאים שפוגשים את המוות כל יום – אה, הרגתי לו את  האבא, הצלתי לו את האמא.
אבא שלי היה רופא של הלב אבל לפעמים אני שואלת את עצמי האם הוא הכיר גם את רחשי הלב? האם הוא ידע את הסוד שהיום ידוע לנו שהלב, הלב שלנו הוא בעצם הרבה יותר מסתם שריר שפועם או אולי משאבה משוכללת. הלב הוא המרכז, הליבה שלנו. היום אנחנו יודעים לדבר על חכמת הלב, הקשבת הלב, שמחת הלב. ובעצם אלה צירופי מילים שמבטאים את עומק החכמה, עומק השמחה, עומק ההקשבה. תקשיבי ללב שלך. תקשיב ללב שלך. אלו לא קלישאות. זו אמת צרופה. יש לכם התלבטות? תעצרו רגע. תקשיבו ללב. בלי רעשי רקע, בלי הקולות המיותרים. את עם עצמך, אתה עם עצמך. ששששש. תקשיבו ללב. תנו ללב לאהוב. לשמוח. להיות. שם, בתוך האיבר הזה, שם מונחת כל האמת שלנו כולה.

דליה, הגעתי אלייך דרך חברה שיש לה תמונות שלך. אני מחפשת מתנה לאמא שלי שסיימה לשפץ את הבית שלה. היא מאד אוהבת את התמונות שלך. תודה אמרתי. אבל תקשיבי אני ואמא שלי…היינו בנתק שנים ועכשיו חזרנו זו לזרועות זו…וואללה אמרתי. הקשבתי. איזה יופי. כן היא אמרה. יש לך זמן לשמוע או שאני משתלטת לך על הזמן? זמן יש לי בשפע ולהקשיב אני אוהבת וחוויות של אחרים אני אוספת. אז אני ואמא היינו בנתק שנים. רבנו על זה ורבנו על זה. התראינו באירועים משפחתיים הנהנו בראש מה נשמע וכאלה אבל היה נתק. ברקע, כל הזמן. נשמרנו זו מזו. עד שהחלטתי להקשיב ללב שלי. את יודעת, היא ממשיכה. התובנות הכי חכמות מגיעות ברגע. הייתי אצל חברה אמא שלה היתה וסיפרה כמה הבת שלה נהדרת. עמדתי בצד עם דמעות בעיניים. הלב, הלב כאב. ממש כאב. נשמתי עמוק והקשבתי לו רגע. אני מתגעגעת נורא לאמא שלי. אני מוכנה שהיא תמשיך להיות היא אני פשוט רוצה אותה בחיים שלי. נשמתי. חייכתי והמשכתי את היום. האהבה ממש יצאה ממני. אחרי זה – כאילו קרה נס. משום מקום בלי התערבות. פגשתי אותה בחג ומשהו בנוכחות שלי עם הלב הפתוח גרמה לה לגשת, להתעניין, לשאול. היא באה לבקר ונשארה כמה ימים. הקשבתי ללב. נפתח לי הלב. שום דבר אחר כבר לא היה חשוב יותר. נשמתי עמוק. סיפור יפה אספתי.
את יודעת, עכשיו שאני חושבת על זה המטבח של אמא שלי זה המקום בו מונח הלב שלה. תבחרי לי תמונות נהדרות?

בחרתי. שילבתי. הצעתי. שינינו. הוספנו. הזזנו. זה זה. יצרתי, שלחתי, הגיע.
תודה דליה החבילה הגיעה. זה מקסים. מחר נבצע.
תשלחי לי תמונה? שאלתי. ברור. היא אמרה.

עוד בית זכה להיות, יותר שמח. והכל בזכות הלב הפתוח. ואני? התיישבתי לנוח.
כל יום קורה משהו טוב. אוהבת אתכם. נתראה גם מחר

בקטגוריית התמונות היפות יצרתי קטגוריה של שילובים מומלצים. קטגוריה שנועדה לאלה שרוצים תמונות ומעדיפים שאבחר בשבילם. מוזמנים להציץ ולבחור שילוב עבורכם, כאן גם השילוב של מרתה ושילובים אחרים זמינים להזמנה כאן.
התמונות הן מתוך הקולקציה של התמונות של Dalia be happy כולה כאן לבחירתכם
אל תוותרו לעצמכם, תוסיפו שמחה בבית שלכם!

אשמח לשמוע את תגובתכם! אוהבת אתכם!
behappydalia@gmail.com 052-2948487

נתראה מחר……

 אהבתם את כל יום קורה משהו טוב?
אשמח לשמוע את התגובה שלכם, כאן למטה
אתם מוזמנים לעקוב אחרי, בפייסבוק שם אני מפרסמת כל יום, משהו טוב
ובמייל, כל יום חמישי סכום שבועי , תצטרפו אלי

איך מצטרפים אלי לכל יום קורה פה משהו טוב?
בפייסבוק העיסקי – בלייק | מייל יומי – הרשמה "משהו טוב יומיומי" | מייל שבועי – הרשמה "משהו טוב שבועי"

נתראה מחר……

 

 

השארת תגובה