כל יום קורה משהו פה 4 | שעור מלאכה | פרחים מקרושה.

כל יום שיוצרים בו משהו הוא חייב להיות, יום שקורה בו משהו טוב. היצירה, אני כבר אמרתי המון פעמים, אמרתי כי אני מאמינה ואף יודעת – משפרת את איכות חיינו לאין ערוך. אומר זאת בפשטות – יצירה היא לא פריבילגיה, לא רק תחביב לעשות בשעות הפנאי. יצירה היא עשייה חשובה שמאפשרת לנו הרבה דברים. היא מאפשרת לנו שלווה, התכנסות, ריכוז, המצאה, שקט, אתגר, אפשרות לטעות, הצלחה, יצירתיות. כשהתחלתי לסרוג קרושה – סריגה במסרגה אחת – הייתי צריכה לגייס את הציתנות שבי. כי כדי להגיע לתוצאה שרציתי הייתי חייבת. וגייסתי. ומאז אני לא מפסיקה.

כבר סיפרתי לא פעם שחזרתי לסרוג בעת שהחלמתי ממחלת הסרטן. אני מספרת זאת שוב ושוב לא (רק) כדי לזכות באהדה שלכם אלא כדי להצהיר על כך באופן גלוי: בסריגה יש ריפוי. אני לא מתכוונת לרפואה כמובן אלא ריפוי כבחירה באיכות חיים. כי הרי אפשר, ברגעים קשים – כמו ברגעים של החלמה מהסרטן (החלמה זה לא מדויק. הייתי בעין הסערה עם גרורות וניתוחים וכדי לשמור על שלוות ליבי ורוחי סרגתי ורקמתי) להישאב לרחמים עצמיים, לקושי ולפחד. מן הסתם אי אפשר להתחמק מכל אלו. אבל יחד אתם כשסרגתי שהיתי בתוך הצבעים והיצירה שמרכזו אותי לעצמי. אתם מבינים, נכון? טוב גמרנו עם הכובד ואנחנו עוברים לשמחת היצירה. כי בעצם אני רוצה היום לדבר אתכם היום על פרחי קרושה.

הרשת – בפינטרסט ובכלל מלאה ועמוסה באלפי, באמת אני לא מגזימה, פרחים של קרושה. ובכל זאת החלטתי להכין הדרכה מסודרת לפרחים מקרושה. בחרתי עבורנו שש דוגמאות שסרגתי לאחרונה. בעצם הכל התחיל בקערה שיצרתי. רציתי לספר לכם איך לעשות אותה גם אתם ואז הבנתי שאני צריכה לעלות בעצמי פרחים של קרושה. אז רגע לפני שאנחנו צוללים לתוך הפרחים, מזכירה לכם מה אפשר לעשות מהם. אגב, זה גם אינסופי, אתם מוזמנים לעקוב אחרי או לחפש ברחבי הרשת. העיקר, אתם יודעים, ליצור וליצור וליצור.

פרחים של קרושה – ההדרכה  להדפסת ההדרכה – פרחי קרושה

פרח ראשון

שורה 1: סורגים שש עיני שרשרת, סוגרים בעין עלומה.

שורה 2: עולים 2 עיני שרשרת, סורגים 5 חצאי עמודים לתוך השרשרת – לא בכל עין אלא בתוך הלולאה שנוצרה. סוגרים בעין עלומה.

שורה 3: בכל עין משורה קודמת (2) סורגים: 3 עיני שרשרת, אליפסה (שלושה עמודים שסורגים עד החצי, משאירים את העין במסרגה ולבסוף סוגרים את שלושת העמודים בעין אחת), 3 עיני שרשרת, סוגרים לתוך אותה עין משורה קודמת. עוברים לעין הבאה וממשיכים.

תתחדשו.

פרח שני

שורה 1: סורגים שש עיני שרשרת, סוגרים בעין עלומה.

שורה 2: עולים 3 עיני שרשרת, סורגים עמוד + עין X שמונה פעמים. בתחילת השורה סורגים 4 עיניים שהן כמו עמוד + עין. סורגים בתוך הלולאה. סוגרים בעין עלומה.

שורה 3: בכל עין חופשיה משורה קודמת סורגים 2 עמודים, שתי עיניים חופשיות ומדלגים לעין הבאה בשורה קודמת. סה"כ 8 פעמים. בתחילת שורה עולים 3 עיניים (כעמוד) וסוגרים בעין עלומה.

שורה 4: סורגים 8 מניפות. כל מניפה מורכבת מחמישה עמודים. כל מניפה נסגרת בעין עלומה, מתחילה בין שני העמודים משורה קודמת ונסגרת כמובן בין שני העמודים משורה קודמת!

תתחדשו.

פרח שלישי:

שורה 1: סורגים שש עיני שרשרת, סוגרים בעין עלומה.

שורה 2: סורגים 6 חצאי עמודים בתוך הלולאה. מתחילים בשתי עיני שרשרת (כעמוד) סוגרים בעין עלומה.

שורה 3: מתחילים בשתי עיני שרשרת. בכל חצי עמוד משורה קודמת סורגים 2 חצאי עמוים. סה"כ, כולל 2 עיני השרשרת לתחילתת הסריגה = 12 חצאי עמודים. סוגרים בעין עלומה.

שורה 4: סורגים 4 עיניים. סוגרים בעין עלומה בחצי עמוד הבא מהשורה הקודמת. סורגים עין חופשיה ועוברים לחצי עמוד הבא משורה קודמת. סה"כ שש פעמים. סוגרים בעין נסתרת.

שורה 5: בכל שרשרת חופשיה סורגים שישה עמודים. סוגרים בעין עלומה לתוך העין החופשייה. X שש פעמים.

תתחדשו.

פרח רביעי

שורה 1: סורגים שש עיני שרשרת, סוגרים בעין עלומה.

שורה 2: עולים 2 עיני שרשרת, סורגים 12 חצאי עמודים לתוך הלולאה – לא בכל עין אלא בתוך הלולאה שנוצרה. סוגרים בעין עלומה. אם זה צפוף לכם מדי תפרמו וסרגו 8-10 עיניים ליצירת הלולאה.

שורה 3: סורגים שש מניפות שמורכבות מחמישה עמודים. כל מניפה "יושבת" על 2 עיניים משורה קודמת. סוגרים בעין עלומה.

תתחדשו.

פרח שש (החמישי יגיע בהמשך)

שורה 1: סורגים שש עיני שרשרת, סוגרים בעין עלומה.

שורה 2: עולים 2 עיני שרשרת, סורגים 5 חצאי עמודים לתוך השרשרת – לא בכל עין אלא בתוך הלולאה שנוצרה. סוגרים בעין עלומה.

שורה 3: עולים 2 עיני שרשרת = חצי עמוד, סורגים 2 עמודים בכל עין משורה קודמת סה"כ 12 חצאי עמודים.

שורה 4: בכל זוג חצאי עמודים משורה קודמת סורגים אליפסה שמורכבת משלוש עיניים, שלושה עמודים שנסרגים חצי ונסגרים ביחד, שלושה עמודים שנסגרים בתוך העים משורה קודמת. המקבץ הזה X שש פעמים.

תתחדשו.

תסרגו, תהנו. תשתפו אותי אם מצאת תקלות בהסבר ותספרו מה יצרתם עם הפרחים ?

לרעיונות, מה ליצור עם הפרחים מקרושה, אתם מוזמנים להמשיך ולהיות פה, כל יום

נתראה מחר
אני אוהבת אתכם
behappydalia@gmail.com 052-2948487

 אהבתם את כל יום קורה משהו טוב?
אשמח לשמוע את התגובה שלכם, כאן למטה
אתם מוזמנים לעקוב אחרי, בפייסבוק שם אני מפרסמת כל יום, משהו טוב
ובמייל, כל יום חמישי סכום שבועי , תצטרפו אלי

 

השארת תגובה